Mestské lesy pokračujú v odstraňovaní polámaných stromov
Z dôvodu značnej rozptýlenosti a početnosti miest s výskytom vyvrátených a polámaných stromov na území košických lesov, budú aj v júni pokračovať práce na ich odstraňovaní.

Ako informovali Mestské lesy Košice na sociálnej sieti, najbližšie dva týždne budú práce sústredené v rámci Polesia Čermeľ, do lokalít Čierna dolina – Findoráková, Nemcova dolka a na hrebeňové partie, priľahlé k červenej turistickej trase v úseku Kráľova studňa – Vysoký vrch.
„Práce sú spojené so zvýšenou intenzitou pohybu lesnej techniky počas pracovných dní. Keďže dotknuté lokality sa nachádzajú v priamom dotyku obľúbených cyklotrás a turistických chodníkov, žiadame návštevníkov lesoparku o rešpektovanie dočasných obmedzení, pokynov lesníckeho personálu a upozornení, vyplývajúcich z rozmiestnených výstražných značiek. Dbajte pri aktivitách v lesnom prostredí na zvýšenú opatrnosť,“ informovali mestské lesy.
Zdroj: SITA, mlu
Odporúčané články

Prelom apríla a mája patrí tradične oslavám Dňa mesta Košice. Deň mesta sa viaže na významnú historickú udalosť, ktorá sa stala 7. mája 1369, keď kráľ Ľudovít Veľký udelil mestu historicky prvú erbovú listinu. Stalo sa tak vôbec prvýkrát v dejinách, keď niektorý z európskych panovníkov udelil erb mestu. Táto skutočnosť sa stala v roku 1995 základom pre vznik osláv, ktoré sa z dôvodu záujmu verejnosti z pôvodného jedného dňa postupne rozšírili maratón podujatí.

V Košiciach predstavili štyri lokality, kde vyrastú nové nájomné byty. Stalo sa tak počas stretnutia vedenia mesta Košice na čele s primátorom Jaroslavom Polačekom (nezávislý) s predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD) v Košiciach.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.