Ministerstvo dopravy prijalo ďalšie opatrenia. Pozastavenú činnosť majú už aj taxislužby
AKTUALIZOVANÉ
Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR prijalo od pondelka ďalšie opatrenia v nadväznosti na uznesenie Vlády SR na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu v pondelok.
Na nasledujúcich 14 dní budú zatvorené pracoviská emisnej kontroly, kontrol originality, montáže plynových zariadení, rovnako aj technické služby, autoškoly a prevádzkovatelia školiacich stredísk základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku niektorých vodičov.
[ad][/ad]Aj taxislužby
Pozastavenú činnosť majú od pondelka 6.00 hod. aj taxislužby, keďže nefigurujú medzi povolenými prevádzkami.
„MDV SR už v tejto súvislosti kontaktovalo orgány krízového riadenia s cieľom objasniť a prípadne upraviť postavenie taxislužieb, avšak do prípadného udelenia výnimky musia byť taxislužby pozastavené,“ vysvetlil rezort.
Rezort dopravy tiež upozorňuje, že úradné hodiny okresných úradov sú skrátené a vstup do nich je povolený len s rúškom. Upravené úradné hodiny platia aj pri podateľni ministerstva.
„V súvislosti s mimoriadnou situáciou na Slovensku budú stránkové hodiny v dňoch 16. – 27. marca pre verejnosť obmedzené na čas od 9.00 do 12.00 hodiny. Zároveň vyzývame občanov, aby v komunikácii s ministerstvom používali dostupné elektronické prostriedky,“ dodal rezort dopravy.
[ad2][/ad2]Dostali iba neoficiálne stanovisko
Ako informovalo Občianske združenie koncesiovaných taxikárov (OZKT), taxislužby zatiaľ dostali iba neoficiálne stanovisko od príslušných orgánov, podľa ktorého majú pozastaviť osobnú prepravu.
Aktuálnu situáciu spolu s novou asociáciou a poskytovateľmi taxislužieb po celom Slovensku riešia.
Podľa slov občianskeho združenia im ešte nikto nevedel poskytnúť 100-percentné informácie, aké stanovisko majú zaujať taxi dispečingy a samotní prepravcovia, ktorí zväčša pracujú ako samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO).
„Pracuje sa na tom, aby mali taxíky výnimku a taktiež sa rieši kompenzácia pre SZČO vzhľadom na to, že sme v takejto situácii ešte nikdy neboli,“ vysvetlilo občianske združenie.
„Sme v kontakte s úradmi aj s poskytovateľmi prepravy po celom Slovensku. Zdravie je, samozrejme, na prvom mieste,“ dodalo združenie.
Čítajte aj:
- Mesto Košice vyzýva cestujúcich, aby bez ochrany tváre nevstupovali do MHD
- Zatvorili aj fitnescentrá a wellness zariadenia
- Vláda: Na Slovensku pribudlo v nedeľu celkovo 17 prípadov ochorenia COVID-19
Odporúčané články
V košickej mestskej časti Juh sa opäť niesla vôňa čerstvo upečeného koláča, keď sa mladá generácia spojila so seniorkami, aby spolu pripravili tradičný domáci slivkový koláč. Projekt Pečie celý Juh je nielen o pečení, ale aj o prepájaní skúseností a tradícií medzi generáciami.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Dňa 18. novembra 2024 sa v priestoroch Kasárne Kulturpark uskutoční konferencia EDUKOŠICE 2030, ktorá prináša jedinečnú príležitosť pre odborníkov z oblasti vzdelávania, rodičov a pedagógov diskutovať o výzvach a trendoch, ktoré čakajú školstvo v nadchádzajúcich rokoch. Konferencia je zameraná na kľúčové otázky budúcnosti vzdelávania, ktoré ovplyvnia každodenný život a profesijný rast ďalších generácií.