Muž si na cudzom pozemku vytvoril nepovolenú skládku. Bol upozornený na protiprávne konanie
Vyrezané konáre na cudzom pozemku sa stali predmetom podozrenia z neoprávneného nakladania s odpadom. Mestská polícia Košice o situácii informovala na svojom Facebooku.
Na cudzom pozemku bola záhradkárom vytvorená nepovolená skládka. „Záhradkár vyrezal konáre, ktoré následne vyniesol na cudzí pozemok, ktorého vlastníkom je Slovenská republika a správcom Slovenský pozemkový fond. Veľkosť skládky tvorila v dĺžke: 5,10 m, šírke: 2,70 m, výške: 1,70 m. Polícii sa podarilo na mieste osobu, ktorá nepovolenú skládku vytvorila, stotožniť,“ uviedla Mestská polícia.
Záhradkár bol upozornený na protiprávne konanie a celá situácia bola oznámená na Referát životného prostredia Magistrátu mesta Košice. Daným prípadom sa Magistrát bude zaoberať. Oddelenie dopravy a životného prostredia sa zaoberá programom odpadového hospodárstva a okrem iného aj: „Kontroluje plnenie zákonných podmienok pri zabezpečovaní zberu, prepravy, zhodnocovaní a zneškodňovaní komunálneho odpadu a drobného stavebného odpadu so zmluvným partnerom,“ uvádza na stránke kosice.sk.
(VT)
Odporúčané články
Jaroslav Naď a Juraj Šeliga včera spoločne čakali na Bratislavskom letisku premiéra Fica. Chceli ho privítať po tom, čo mal priletieť súkromným triskáčom z Chorvátska. Premiér na nich reagoval v statuse na sociálnej sieti, kde odmietol akékoľvek informácie ohľadom jeho údajnej cesty.
Aj v prvú októbrovú nedeľu v tomto mesiaci sa takmer 17 000 bežcov postavilo na trať Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach, ktorý je najstarším v Európe a druhým na svete. MMM je už vyše 100 rokov neodmysliteľnou súčasťou života nášho mesta a inšpiráciou pre bežcov z celého sveta. Bude to tak aj naďalej, no premiérovo aj s oficiálnou podporou mesta Košice pre MMM na ďalších 100 rokov.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.