Na dobudovanie Košickej futbalovej arény pôjdu štyri milióny eur

Na dobudovanie Košickej futbalovej arény ako športovej infraštruktúry národného významu pôjde čiastka štyri milióny eur. Uvádza sa to v návrhu z dielne rezortu školstva, ktorý dnes odobrila vláda. Predmetné financie mali byť pôvodne poskytnuté na účet Fondu na podporu športu v roku 2022.
„Komplex bude po kolaudácii slúžiť pre organizovanie podujatí s domácim aj medzinárodným rozmerom. Zároveň vytvorí podmienky pre lepšiu prípravu a skvalitnenie tréningového procesu detí, mládeže, športové talenty, seniorov, ale aj pre športovú reprezentáciu a bude zodpovedať moderným štandardom, ktoré umožnia športovanie aj znevýhodnených skupín obyvateľstva a širokej verejnosti,” uvádza sa v dokumente. Celý projekt výstavby štadióna podľa materiálu vychádza z iniciatívy Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a Vlády SR ešte z roku 2013 k Financovaniu rekonštrukcie, modernizácie a budovania futbalových štadiónov na roky 2013 až 2022.
Dokument tiež uvádza, že v rámci pripravovaného informatívneho materiálu „Zámer financovania výstavby a modernizácie športovej infraštruktúry národného významu na obdobie siedmych až 10 rokov“, ktorý bude predložený na rokovanie vlády v nadchádzajúcom období, je projekt Košickej futbalovej arény zaradený medzi priority a to aj z dôvodu pripravenosti a potreby čerpania finančných prostriedkov v roku 2022.
Zdroj: (SITA, sa;kh)
Odporúčané články

Žiaci z 34 základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice si dnes prevzali koncoročné vysvedčenia. V tomto školskom roku navštevovalo základné školy v meste 17 188 žiakov, z čoho bolo 335 odídencov z Ukrajiny. Naposledy dnes svojich spolužiakov v školských laviciach videlo 1 586 deviatakov, ktorí v septembri nastúpia na stredné školy. V materských školách sa do výchovno-vzdelávacieho procesu najmä hravou formou zapojilo 5 630 detí. Päť základných umeleckých škôl (ZUŠ) rozvíjalo talent 4171 žiakov a jazykové školy učili 1 057 poslucháčov.

Primátor Košíc Jaroslav Polaček oznámil návrat k svojmu tradičnému formátu osobných stretnutí s verejnosťou.

Kedysi luxusná vila, dnes strašiak sídliska. Dom fotografa Rozmana už takmer desať rokov chátra a priťahuje neželaných návštevníkov. Obyvatelia okolitých panelákov sa denne stretávajú s hlukom, asociálmi a rušením verejného poriadku. Napriek zásahom polície sa situácia nemení. Kto nesie zodpovednosť a ako sa situácia vyrieši?