Na magistráte sa skvie nové logo
Vonkajšia strana košického magistrátu je odo dneška ozdobená novým veľkoplošným bannerom. Je na ňom vyobrazené logo Európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý budú Košice hostiť v roku 2021.
Z 18 návrhov siedmich uchádzačov vybrala komisia mesta vo vyhlásenej súťaži ten, ktorého autorom je košická agentúra Hi-Reklama. Rovnako ako pri logu úspešného podujatia Košice – Európske mesto športu 2016 sa autori inšpirovali známou sochou maratónca.
„Beh je najrozšírenejším športom a základom väčšiny športových disciplín. Košický maratónec je zasa symbolom najúspešnejšieho športového podujatia v našom meste a najstaršieho maratónskeho behu v Európe – Medzinárodného maratónu mieru, ktorý v tomto roku s rekordnou účasťou napíše svoju 94. kapitolu,” hovorí primátor mesta Richard Raši.
V priebehu posledného júlového týždňa roku 2021 bude v Košiciach súťažiť v desiatich športoch takmer 4 000 mladých športovcov na podujatí rangu majstrovstiev Európy juniorov. Predstavia sa v atletike, basketbale, cyklistike, gymnastike, hádzanej, džude, plávaní, tenise, triatlone a volejbale.
Odporúčané články
V piatok 15. novembra sa centrum Košíc zaplnilo dobrosrdečnými ľuďmi, ktorí prišli podporiť dobročinnú akciu inšpirovanú odkazom svätej Alžbety Uhorskej. Táto šľachetná žena, známa svojou neúnavnou pomocou chudobným, opusteným a chorým, sa už päť rokov teší titulu patrónky mesta Košice. Celá akcia sa niesla v znamení charity a solidarity.
Na známom sídlisku Luník IX sa začal odvážny projekt, ktorý môže zmeniť životy mnohých detí. Riaditeľ školy a tím trénerov spustili pred časom tréning bojových športov pre deti s cieľom nielen naučiť ich sebaobrane, ale aj poskytnúť disciplínu a perspektívu lepšej budúcnosti. Tréningy sú pritom podmienené dobrým správaním a výsledkami v škole, čím sa motivujú deti k lepšiemu zápalu pre vzdelávanie. Deti aj napriek nepriaznivým podmienkam dosahujú skvelé výsledky, pričom sa jeden zo žiakov prebojoval až na majstrovstvá sveta.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.