07.04.21

Na podporujúce doučovanie na školách dá ministerstvo pol milióna eur

Na projekt podporujúceho doučovania na školách „Spolu múdrejší“ vyčlenilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v jeho prvej fáze pol milióna eur. Informoval o tom odbor komunikácie ministerstva. Dodali, že naďalej rokujú s partnermi o navýšení objemu financií určeného na tento účel. Doučovať by sa malo najmä v matematike, slovenčine, cudzích jazykoch, fyzike, chémii či informatike. Rezort chce projektom podporiť desaťtisíce žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, žiakov ohrozených školským neúspechom či tých, ktorí potrebujú pomoc s učivom.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Ako ozrejmil tlačový odbor, ministerstvo vo vlastných zdrojoch našlo financie pre podporu 130 škôl či už zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo tých, v ktorých je vysoký počet žiakov v hmotnej núdzi. Na túto iniciatívu, ktorá sa uskutoční v apríli až júni, by mal následne nadviazať projekt Letné školy 2021.

reklamná správa

„Touto cestou chceme podporiť žiakov, ktorí potrebujú pomoc s učivom. Zároveň podporujeme tak aj učiteľov, ktorí sa chcú žiakom po vyučovaní venovať a napomôcť im upevniť si vedomosti či preopakovať učivo. Školy takto dostanú príspevok, ktorý je určený výlučne na odmenu pre učiteľa, ktorý žiakov doučuje,“ vysvetlil šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS).

reklamná správa

Školy chcú v rámci projektu odučiť najmenej 435-tisíc žiakohodín. Pomáhať pritom plánuje tritisíc kmeňových, bývalých aj budúcich učiteľov. Celkovo sa do programu prihlásilo 474 škôl z celého Slovenska. Školy z Košického a Prešovského kraja prejavili o projekt najväčší záujem, naopak, najmenej škôl eviduje ministerstvo z Trnavského a Bratislavského kraja.

(SITA, bh, adz;mma, foto: webnoviny/sita/ilustračné)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím