Na Slovensku koronavírus nebol doteraz potvrdený. Doposiaľ 155 testov bolo negatívnych
Na Slovensku ochorenie COVID-19, teda nový koronavírus, nebol doteraz potvrdený. Aktuálne je 155 vzoriek negatívnych.
V sobotu o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.
Vedeckí pracovníci Virologického ústavu Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied (SAV) pre prevenciu odporúčajú pravidelne si umývať ruky mydlom alebo dezinfekčným gélom, nekýchať do dlaní, ale do lakťového ohybu, alebo do papierovej vreckovky, dbať na čistenie dotykových povrchov ako kľučky, mobily, stôl a podobne.
Tiež zbytočne nepodávať ruky a vyhýbať sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky prechladnutia alebo ochorenia dýchacieho traktu. Virológovia odporúčajú vyhýbať sa cestovaniu, ak to nie je nevyhnutné.
[ad][/ad](TASR)
Odporúčané články
Mesto Košice má veľkú príležitosť získať prestížne ocenenie Stavba roka 2025. Na cenu verejnosti v tejto súťaži sú nominované dve moderné košické športoviská. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku – Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice vznikol za takmer 20 miliónov eur z bývalej Mestskej krytej plavárne.
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.