Nasledujúce roky investuje rezort obrany viac ako 100 miliónov do letiska Sliač, tvrdí minister Naď (FOTO)

Nasledujúce roky investuje rezort obrany viac ako 100 miliónov do letiska Sliač, tvrdí minister Jaroslav Naď (OĽaNO). Do údržby zanedbanej infraštruktúry investuje rezort obrany historicky najviac peňazí. Informoval o tom minister obrany na sociálnej sieti
„Pôjde napríklad o budovanie nových rolovacích dráh, trafostanice, vstupných brán, či výmenu letiskového prehľadového radaru. Ďalšie infraštrukturálne projekty v Sliači budú zabezpečované prostredníctvom agentúry Organizácie severoatlantickej zmluvy (NATO) pre podporu a obstarávanie (NATO Support and Procurement Agency – NSPA) a z Programu bezpečnostných investícií NATO (NSIP),” spresnil Naď.
>>>VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII<<<




Minister tiež informoval o tom, že poliklinika na letisku Sliač zabezpečuje úkony pre budúcich letcov, ktoré sú potrebné pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti uchádzačov vo vojenskom letectve. Poskytuje tiež prehliadky profesionálnych vojakov a zamestnancov vojenského letectva. Počas minulého roka zdravotníci vykonali takýchto letecko-lekárskych vyšetrení viac ako 600, pričom 200 z nich bolo pre civilov. S vedením zariadenia sa minister obrany rozprával o ďalších zdravotníckych činnostiach, ktoré v regióne zabezpečujú, ako aj možnosti ďalšej spolupráce na úrovni rezortu.
Zdroj: (SITA, ta;bfe)
Galéria
Odporúčané články

Pred 23 rokmi predalo mesto Košice spoločnosti Cassoviainvest Credit športovo-rekreačný areál Ryba na Aničke za vtedajších 16 miliónov korún (531 103 eur). Hoci nový majiteľ do areálu za tie roky investoval a získal do svojho vlastníctva aj reštauráciu Ryba, už dlhodobo sa ho snaží predať. V tejto súvislosti už viackrát oslovili mesto a súkromných podnikateľov.

Bránami Letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 321 879 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 18,7 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 46,7 %. Vyše 265 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 55 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.

Zavedenie tzv. združených zastávok v Košiciach, ktoré mali cestujúcim v mestskej hromadnej doprave umožniť pohodlnejší a bezpečnejší prestup medzi autobusmi a električkami na jednom mieste, sa opäť odkladá. Hoci projekt bol predstavený už na jeseň minulého roka a na vybraných miestach bolo osadené nové dopravné značenie, zastávky stále nie sú v prevádzke.