Nebezpečné poklopy zatiaľ nevymenili
Pred bezmála tromi týždňami informoval denník košice:dnes o nebezpečných poklopoch na chodníku na Mäsiarskej ulici. Riaditeľ Gymnázia Poštová, pri ktorého budove číha na chodcov nebezpečenstvo, sľúbil rýchlu nápravu. Zatiaľ sa však nič neudialo.
Vchod do bývalej uhoľnej pivnice budovy gymnázia na rohu Poštovej a Mäsiarskej ulice zakrývajú stále prehrdzavené kusy hrubého plechu. Počas dňa ich väčšina chodcov obchádza. Ľahko sa však môže stať, že za tmy niektorý z nich nebezpečné miesto nezbadá. Len s veľkou dávkou šťastia zatiaľ pod nikým nepovolili a nedošlo k zraneniu.
Keď sme na to riaditeľa gymnázia Otta Révésza upozornili, ubezpečil nás, že okamžite pošle požiadavky zriaďovateľovi školy, aby nebezpečné poklopy vymenil. Keďže ani po vyše dvoch týždňoch sa nič nezmenilo, opäť sme sa opýtali, kedy to chcú riešiť. „Ukázalo sa, že poklopy škole nepatria. Po siahodlhom pátraní som zistil, že sú majetkom firmy Východoslovenská distribučná akciová spoločnosť (VsD), teda elektrární. Sľúbili mi, že do konca apríla sa postarajú o nápravu,“ povedal nám riaditeľ Révész.
Vo VsD nám slová riaditeľa gymnázia potvrdili. „Výmena poklopov za nové je zahrnutá do tohtoročného harmonogramu prác v tejto lokalite,“ povedala nám hovorkyňa spoločnosti Andrea Danihelová.
Foto: Ľubomír Ferko
Odporúčané články
Mesto Košice je tradične jedným z najvýznamnejších partnerov tejto najväčšej športovej udalosti v Košiciach. Práve mesto sa už celé storočie podieľa nielen organizačne, technicky a personálne, ale aj peňažným a nepeňažným plnením v celkovej výške takmer 150 000 eur.
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.