Nemocnica AGEL Košice-Šaca začína spolupracovať na poskytovaní zdravotnej starostlivosti pre pacientov Nemocnice s poliklinikou Kráľovský Chlmec

Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s. a Nemocnica s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec podpísali Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci. Jeho cieľom je zabezpečenie poskytovania komplexnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec, ktorí sú prvotne vyšetrení v NsP KCH a následne je potrebná konzultácia „vyššieho“ pracoviska, a to podľa dostupných špecializácii v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. Prísľub spoločnej kooperácie spečatili zástupcovia zdravotníckych zariadení podpisom memoranda.
„Ako dlhodobo, v hodnotení INEKO, najlepšia všeobecná nemocnica sme boli oslovení so žiadosťou o spoluprácu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti vedením Nemocnice Kráľovský Chlmec. Uvedomujeme si momentálnu situáciu s nedostatkom zdravotníckeho personálu v zdravotníckych zariadeniach a vnímame toto memorandum nielen ako pomoc z našej strany, ale aj ako šancu rozšíriť spektrum pacientov, u ktorých budeme spoločne spolupracovať pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Zároveň ponúkame aj rôzne stáže a možnosti postgraduálneho vzdelávania lekárov z Nemocnice Kráľovský Chlmec na našich špičkových pracoviskách,“ priblížil námestník Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Mgr. Maroš Varga, MHA.
Výpomoc bude realizovaná vo viacerých oblastiach. „Dohodli sme sa na spolupráci pri zabezpečení poskytovania komplexnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec v diagnostickej výpomoci – popis CT vyšetrení, vo vzájomnej konziliárnej výpomoci, konzultácie podľa dostupných špecializácií, v spolupráci pri špeciálnych typoch operačných výkonov. Zároveň budú mať pacienti Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec možnosť využiť aj odborné pracoviská, ktorými naša nemocnica nedisponuje,“ vyjadrila sa pri príležitosti podpisu memoranda riaditeľka Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec Mgr. Ing. Klára Hencelová, MHA.
Zdroj: (Nemocnica AGEL Košice – Šaca)
Odporúčané články

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ukončila práce na oprave mosta pred sídliskom Ťahanovce v Košiciach, kde diaľničiari od 30. júna menili zábradlie mosta a sanovali rímsy. Po ukončení stavebnej akcie je úsek prejazdný bez obmedzení.

Ako ozrejmil predseda výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ) Robert Redhammer, SAAVŠ je plnohodnotným členom prestížnej Európskej asociácie pre zabezpečovanie kvality vo vysokoškolskom vzdelávaní – ENQA. Študentstvo si vďaka tomu môže užívať všetky výhody.