O pravidlách návratu do škôl bude ministerstvo školstva informovať v januári
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR bude o pravidlách návratu do škôl a o možných zmenách v školskom semafore informovať v januári. Uviedol to šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS) pre agentúru SITA. Ako ďalej objasnil, pravidlá návratu do škôl budú dolaďovať medzi sviatkami.
Podľa plánu potrvajú vianočné prázdniny v školskom roku 2021/2022 do 9. januára 2022. Žiaci a študenti sa tak majú do škôl vrátiť 10. januára 2022.
Dotazník, cez ktorý ministerstvo zbiera údaje o situácii na školách, má prejsť iba minimálnymi úpravami. Podľa ministra je totiž aktuálny dotazník komplexný a zahŕňa všetky potrebné veci. Vysvetlil, že zbierajú pomerne detailné údaje. Sledujú v danom týždni počet pozitívnych zamestnancov aj žiakov, ktoré navyše porovnávajú aj s údajmi z rezortu zdravotníctva. „Zozbierané údaje zo škôl sedia s údajmi z rezortu zdravotníctva, čo nás veľmi teší a ukazuje to, že školy naozaj vypĺňali dotazník čo najpoctivejšie,“ povedal.
Minister spravidla raz do týždňa na rokovaní vlády informoval o tom, koľko žiakov je na dištančnom či prezenčnom vzdelávaní a koľko žiakov a zamestnancov škôl bolo pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Školy mali ministerstvu dáta pravidelne zasielať každý pondelok, respektíve po každej jednej zmene, ktorá nastane v rámci školy.
Zdroj: (SITA, gko;adz)
Odporúčané články
Dosluhujúci americký prezident Joe Biden v nedeľu po intenzívnom lobovaní ukrajinských predstaviteľov schválil Ukrajine použitie rakiet dlhého doletu na útoky na ruské územie. Na toto rozhodnutie reagoval predseda vlády Robert Fico, ktorý nesúhlasí s Bidenovým rozhodnutím. Bez odozvy neostal ani Kremeľ.
Vláda schválila návrh zákona o finančnom odškodnení fyzických osôb, ktorým bola v súvislosti s opatreniami počas pandémie COVID-19 spôsobená finančná ujma.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.