Operátori reagujú na potrebu väčších objemov internetových dát
Mobilní operátori pôsobiaci na Slovensku reagujú na zvýšenú potrebu väčších objemov internetových dát.
Viacerí zákazníci sú pre opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu častejšie doma a internetové dáta čerpajú deti na online výučbu aj ich rodičia na prácu z domu.
Rozdávanie dát navyše
„Myslím si, že všetci sme si uvedomili, že keď my dospelí pracujeme z domu a naše deti sa z domu učia, dáta míňame akosi rýchlejšie. Sú pre nás často jediným spojením so svetom. Aby nám dáta vystačili nielen na prácu, učenie, ale aj videohovory s našimi blízkymi, s ktorými sa teraz nemôžeme stretnúť, ale aj na hudbu či zábavu, rozhodli sme sa dať jednoduchú možnosť, ako získať dáta navyše,“ uviedla šéfka marketingovej komunikácie O2 Slovakia Lucia Petrášová s tým, že od stredy (15. 4.) prostredníctvom výziev rozdávajú dáta navyše.
Pri splnení všetkých štyroch výziev tak môže zákazník získať aj 40 GB dát mesačne navyše.
Uľahčenie komunikačných možnosti
Ako uviedol hovorca pre služby a financie spoločnosti Slovak Telekom Michal Korec, pre všetkých zákazníkov s paušálmi (domácnosti, podnikatelia, firmy) majú v ponuke v marci aj v apríli nekonečný balík dát. Balík má objem 1000 GB dát a každý si ho môže bezplatne aktivovať v aplikácii.
Svojim zákazníkom bezplatne aktivovala 10 GB dát na domáce použitie a tiež Nonstop dátový balík Chat aj spoločnosť Orange Slovensko. „Chceme im ešte viac uľahčiť komunikačné možnosti, aby mohli zostať v spojení s blízkymi, prípadne pracovať z domu,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Alexandra Piskunová.
(TASR)
[ad][/ad]Odporúčané články
Verejný ochranca práv (VOP) Róbert Dobrovodský napadne zákon o meste Košice na Ústavnom súde (ÚS) SR. V utorok (28. 4.) prijatá novela podľa neho porušuje rovnosť volebného práva obyvateľov a právo kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva (MsZ) na rovnaký prístup k voleným funkciám.
Americká spoločnosť AT&T pripravuje vo svojej košickej pobočke hromadné prepúšťanie. O prácu by malo prísť približne 200 až 230 zamestnancov. Organizačná zmena, ktorá nadobudne účinnosť od 1. júla, sa výrazne dotkne lokálneho trhu práce v metropole východu, pričom zasiahne predovšetkým zamestnancov na oddeleniach prichádzajúcich hovorov a ich manažérov.
Úvodnými jazdami parnou historickou súpravou a autentickým historickým prepadom vláčika odštartujú na Košickej detskej historickej železnici túto nedeľu od 8.30 hod. oslavy Dňa mesta Košice.