Pád mosta na VÝCHODE z roku 2012 si vyžiadal 4 životy. Pojednávania stále pokračujú
Výpoveďou poľského znalca v utorok (21. 11.) pokračovalo na Okresnom súde v Spišskej Novej Vsi pojednávanie v súvislosti s pádom rozostavaného mosta pri obci Iliašovce.

Ten na návrh obhajoby nemeckej statičky vypracoval znalecký posudok s názvom Analýza možných príčin stavebnej katastrofy mosta na diaľnici D1 Jánovce – Jablonov. Informovala o tom agentúru SITA hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Tragédia na východe! Zo strechy školy spadol len 15-ročný chlapec
Ďalšie pojednávanie sa podľa Pančurovej uskutoční v utorok 28. novembra. Na najbližšie pojednávanie je podľa jej slov naplánovaný výsluch profesora z Technickej univerzity Košice formou videokonferencie. Výsluch ďalšieho svedka obhajoby sa má uskutočniť 6. decembra.
Tragédia si vyžiadala štyri ľudské životy
Tragédia, ktorej sa pojednávanie týka, sa stala v piatok 2. novembra 2012 približne o 14:30. Pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe prvého úseku diaľnice D1 Jánovce – Jablonov vtedy zlyhala podperná konštrukcia. Následkom toho sa zrútila betónová časť v dĺžke približne 25 metrov.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Polícia na východe zistila počas akcie Modrá 24 viacero priestupkov
Nešťastie si vyžiadalo štyri životy, jedenásť ľudí sa zranilo. Obžalobe z prečinu všeobecného ohrozenia čelí nemecká statička Sabine H. Podľa obžaloby chybne naprojektovala statiku podpornej mostnej konštrukcie mostného objektu na stavbe diaľnice D1 Jánovce – Jablonov. Statička vinu odmieta. K prípadu však boli vypracované štyri posudky, dva hovoria v jej neprospech, podľa ďalších dvoch nepochybila. Nemecká statička sa doteraz na pojednávaniach osobne nezúčastnila, počas prvého vypovedala prostredníctvom telemostu.
Zdroj: SITA (fa)
Odporúčané články

V Zoologickej záhrade Košice sa pracovníkom podarilo vôbec po prvýkrát fotoobjektívom zachytiť mláďa kengury červenokrkej (Macropus rufogriseus).

Na štvrtkovom mestskom zastupiteľstve opäť prišla na pretras téma mestských častí. Niektoré základné informácie sa v médiách už objavili.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Košiciach absolvovali školenie zamerané na prácu s prístrojom Corpuls CPR, ktorý umožňuje mechanickú kardiopulmonálnu resuscitáciu (KPR). Cieľom výcviku bolo zefektívniť zásahy v situáciách, kde ide o každú sekundu.