Pamätáte si na znečistený Ružín? Takto vyzerá dnes (FOTO)
So znečistenými vodnými nádržami a plochami sa stretol snáď každý. Dlhodobé a intenzívne vzdelávanie a komunikácia v oblasti ochrany životného prostredia už prinášajú svoje výsledky. Uviedlo Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky na oficiálnej facebookovej stránke.
Predstavuje to proces dlhodobý, ale veľmi dôležitý. Takmer každý sa už pri prechádzke stretol s voľne pohodeným odpadom. Čoraz znečistenejšie sú aj vodné plochy, rieky a vodné nádrže. Dlhodobým problémom spojeným so znečistením nánosmi odpadu je aj vodná nádrž Ružín, na Hornáde pri obci Margecany.
Na fotografiách môžete vidieť porovnanie dvoch pohľadov na Ružín. Vrchný záber je z roku 2021, na fotografii nižšie môžete vidieť záber spred niekoľkých dní. Možno teda skonštatovať, že dnes je v Ružíne menej odpadu ako v rovnakom čase pred rokom.
“Úsilie o čisté Slovensko prináša výsledky a my preto ďakujeme všetkým, ktorí sa zapájajú do čistiacich a vzdelávacích aktivít. Slovenská príroda si zaslúži jarné upratovanie,” uviedlo Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky na oficiálnej facebookovej stránke.
Projekt Čisté Slovensko prichádza s jednou z prvých aktivít spojených s veľkým čistením vodných nádrží a riek v 13-tich lokalitách. “Nenechajme to plávať na Svetový deň vody realizuje Slovenský vodohospodársky podnik s podporou spoločnosti LIDL Slovensko a za aktívnej účasti zamestnancov podniku, dobrovoľníkov z občianskeho združenia NATURE by ČIVAS, Bratislavského dobrovoľníckeho centra a Clean,” dodali na oficiálnej facebookovej stránke.
(vu)
Odporúčané články
Tento víkend sa v Košiciach dokončí oprava mosta cez rieku Hornád na Hlinkovej ulici.
Košičania sa dnes ráno zobudili do nečakane bieleho rána, najmä v okolí mestskej časti Šaca, kde napadol takzvaný priemyselný sneh. Tento úkaz sa vytvoril vplyvom inverzného počasia a vypúšťania teplej pary z miestneho podniku U. S. Steel.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.