Počas návštevy pápeža čakajú vodičov v Košiciach dopravné obmedzenia

V súvislosti s návštevou Svätého Otca Františka v Košiciach bude potrebné 13. a 14 septembra počítať s určitými dopravnými obmedzeniami. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.
V pondelok 13. septembra budú uzatvorené cesty v okolí štadióna Lokomotíva, a to ulica Za štadiónom, Kavečianska ulica, Kostolianska cesta a Čermeľská cesta od Hlinkovej ulice, a to od 06:00 až do 15. septembra do 06:00.
V utorok 14. septembra bude treba počítať so zdržaním v predpoludňajších hodinách najmä na príjazdovej ceste k letisku v košickej mestskej časti Pereš, ďalej na frekventovanom úseku Mosty VSS, Južnom nábreží, Prešovskej ceste a smerom na diaľnicu D1 smer Prešov. V čase obeda treba počítať so zdržaním na úseku v smere z diaľnice D1 na Hlavnú ulicu a v popoludňajších hodinách najmä na frekventovaných úsekoch ako je sídlisko Mier, Južné nábrežie, Mosty VSS.
Cesta v úseku košická mestská časť Pereš – diaľnica D1 bude uzatvorená v čase od 8:45 do 10:30. Úsek Zelený dvor, Prešovská cesta, Hlinková ulica, Komenského ulica bude uzatvorená od 12:00 a v úseku Komenského ulica, Hlinková ulica, Prešovská cesta, Južné nábrežie, Mosty VSS, Červený rak, Trieda KVP a Luník IX od 15:00. Kamiónová doprava vozidiel nad 3,5 tony na diaľnici a obchvate mesta Košice bude v oboch smeroch uzavretá od 8:00 do ukončenia opatrení.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Odporúčané články

Bránami Letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 321 879 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 18,7 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 46,7 %. Vyše 265 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 55 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.

Európske centrum pre práva Rómov (ERRC) a Amnesty International Slovensko požadujú nezávislé prešetrenie informácií o údajnom policajnom násilí voči obyvateľom rómskej komunity v obci Veľká Ida.