Pod petíciu za referendum o predčasných voľbách sa podpísalo 370-tisíc obyvateľov
Pod petíciu za referendum o predčasných parlamentných voľbách sa podpísalo približne 370-tisíc obyvateľov Slovenska.
[ad][/ad]
V dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy to povedal podpredseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ladislav Kamenický. Dodal, že v strane chcú vyzbierať pol milióna podpisov. Referendum o predčasných voľbách totiž podľa jeho slov v Smere-SD považujú za jediné riešenie aktuálnej situácie.
[ad2][/ad2]
Referendum na Slovensku vyhlasuje prezident na základe petície aspoň 350-tisíc občanov alebo na základe uznesenia Národnej rady SR (NR SR) do 30 dní od petície, respektíve uznesenia NR SR. Referendum sa vykoná do 90 dní od jeho vyhlásenia.
[ad3][/ad3](SITA, bh, gko;mma, foto: webnoviny/sita/ilustračné)
Odporúčané články
Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Košiciach bolo uvedené do prevádzky prvé plnohodnotné pracovisko kardio MR vo východoslovenskom regióne. Východoslovenský kardioústav tak prináša komplexnú magnetickú rezonanciu srdca pre dospelých aj detských pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, čím sa zásadne zlepšuje dostup nosť špecializovanej diagnostiky na východnom Slovensku.
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené a daždivo, s teplotami do 14 stupňov Celzia.
Metropola východu sa pripravuje na nepriaznivé počasie, zabezpečila zimnú údržbu a preventívny posyp komunikácií. Ako mesto Košice informovalo, Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre oblasť varovanie I. stupňa pred snežením, poľadovicou, silným vetrom a tvorbou snehových závejov.