Policajné útvary dostanú 60 nových áut
Ministerstvo vnútra SR aktuálne distribuuje na policajné útvary 60 nových áut značky Kia Ceed Combi. Ako rezort informoval v tlačovej správe, ide o vozidlá nižšej strednej triedy typu Combi na benzínový pohon, ktoré nahradia opotrebované autá vyradené z policajného vozového parku. „Nové autá sú určené pre krajské a okresné policajné riaditeľstvá, kriminálnu políciu a úrad ochrany ústavných činiteľov,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Rezort za nové vozidlá zaplatil 1,44 milióna eur.
Celkovo 40 áut je určených najmä pre policajné hliadky a má pôvodný bielo-zelený policajný dizajn. Ostatných 20 vozidiel bude bez viditeľnej príslušnosti k Policajnému zboru.
Ministerstvo zdôraznilo, že zámerom obstarania nových áut je znížiť priemerný vek vozidiel v autoparku na šesť a pol roka. „Znižovanie priemerného veku služobných vozidiel okrem úspor pri bežných výdavkoch prispeje k bezpečnosti posádok, pozitívne sa prejaví na úrovni emisií a predovšetkým v súčasnosti toľko zdôrazňovanej úspore extrémne drahých pohonných hmôt,“ uviedol Mikulec. Dodal, že v budúcom roku by do autoparku ministerstva vnútra malo pribudnúť ďalších 705 vozidiel v kategóriách elektro a plug-in hybrid, ktoré budú obstarané a financované v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR.
Zdroj: (SITA, sa;mt)
Odporúčané články
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v piatok oficiálne spúšťa sezónnu prevádzku cyklobusu. Ako uvádza na svojej webovej stránke, tento rok prichádza vo výrazne rozšírenej podobe – s novými trasami, nástupnými a výstupnými zastávkami a lepšou dostupnosťou rekreačných lokalít. Cieľom je ponúknuť ekologickú a pohodlnú alternatívu pri ceste za aktívnym oddychom.
Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach a úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna sa stali hlavnými víťazmi 31. ročníka celoslovenskej súťaže Stavba roka 2025. Aktuálny ročník potvrdil silné zastúpenie a kvalitu projektov v regiónoch, pričom viacero prestížnych ocenení smeruje na východné Slovensko.