Policajti sa predviedli deťom
Heslo policajtov je síce pomáhať a chrániť, v piatok si však k nemu pridali aj ďalšiu vlastnosť – zabávať. Stovky detí z Košíc i okolia totiž prišli na oslavu Dňa detí, ktorú im usporiadali v areáli polície na Rampovej ulici.
Koníky, psy i možnosť chytiť si do ruky rôzne zbrane deti upútali. Ale keď policajti spustili zásahovú akciu, pri ktorej zadržali pašerákov zbraní, deti mali nesmiernu radosť. Vari najzaujímavejší bol zásah vrtuľníka black howk americkej armády, ktorý prišiel na pomoc pri zásahu. Deti potom mali možnosť pozrieť si ho aj zblízka.
„Bolo to super, vrtuľník bol najlepší,“ povedal Mário, žiak základnej školy na Požiarnickej ulici v Košiciach. „Videli sme policajné kone aj psy, ktoré boli špeciálne vycvičené. Bolo to veľmi pekné, ale páčil sa mi aj vrtuľník ako pristával,“ tešila sa z osláv spolužiačka Emka. „Asi najväčší zážitok som mal z policajného zásahu, ako chytili pašerákov zbraní,“ prezradil svoje zážitky Daniel.
[ad][/ad]Na vedľajšej ploche si deti mohli zajazdiť na dopravnom ihrisku ale aj vysadnúť na policajnú štvorkolku či čln. Počas horúceho dňa ich ochladili policajní hasiči, ktorí striekali na všetkých vodu ale mali možnosť sa aj vyšantiť v pene z auta mestských hasičov.
Foto: Veronika JanuškováOdporúčané články
Daniel Bombic bol v utorok (7. apríla) prepustený z väzby. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR na neverejnom zasadnutí, ktorého sa nezúčastnil ani obvinený, ani jeho obhajca. Bombic opustil priestory Justičného paláca v popoludňajších hodinách.
Polícia pátra po jedenásťročnej Oľge Gažiovej, ktorá má trvalé bydlisko v mestskej časti Košice II. Maloletá je úradne vedená ako nezvestná osoba od 9. apríla 2026.
Zoologická záhrada Košice s príchodom veľkonočných sviatkov rozšírila ponuku svojich služieb a intenzívne sa venuje prípravám na otvorenie jubilejnej 40. návštevníckej sezóny.