Poslanci rozhodnú o novom podpredsedovi parlamentu, Šeligu má nahradiť Lehotský
Členovia zákonodarného orgánu by v piatok mali zvoliť aj nového šéfa Výboru NR SR pre sociálne veci.
Verejnosť by v piatok mala spoznať meno nového podpredsedu Národnej rady SR (NR SR). Rozhodnúť o tom majú poslanci v rámci ôsmeho rokovacieho dňa 28. schôdze.
Do tejto funkcie kandiduje Tomáš Lehotský z vládnej strany Za ľudí, ktorý by na tomto poste mal nahradiť svojho straníckeho kolegu Juraja Šeligu. Ten oznámil svoj odchod z funkcie po tom, ako spolu s Janou Žitňanskou (Za ľudí) a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou.
Členovia zákonodarného orgánu by v piatok mali zvoliť aj nového šéfa Výboru NR SR pre sociálne veci. Kandidátom do čela výboru je Vladimír Ledecký (Za ľudí). Jeho predchodkyňa Žitňanská sa totiž po porušení protipandemických opatrení tiež rozhodla vzdať sa svojej funkcie v pléne.
Zdroj: Webnoviny.sk (jl)
Odporúčané články
Ministerstvo školstva pripravuje odstránenie opustenej budovy na Masarykovej ulici v Košiciach. „Aktuálne prebiehajú kontrolné procesy projektovej dokumentácie a verejného obstarávania, ktoré sú nevyhnutné pre transparentný a zákonný postup,“ potvrdil v pondelok pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR.
Dobrovoľníci čistia počas apríla rieku Hornád a jej prítoky na Spiši. Cieľom dobrovoľníckej akcie, ktorú organizuje Správa Národného parku (NP) Slovenský raj s viacerými vodáckymi skupinami, turistickými organizáciami, samosprávami i súkromným sektorom, je vyčistiť vodné toky od nahromadeného odpadu.
Mesto Košice pokračuje v rekonštrukcii autobusových zastávok. Ako avizovalo na sociálnej sieti, v tejto súvislosti budú zastávky Poliklinika KVP a Miestny úrad KVP v smere na Starozagorskú od pondelkového rána uzavreté.
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)