Posledné kolo verejných vypočutí
V malej zasadačke Magistrátu mesta Košice aj v stredu poobede prebiehalo zatiaľ záverečné verejné vypočutie kandidátov na šéfa jedného z mestských podnikov.
Do finále boja o post riaditeľa Mestských lesov postúpili traja uchádzači: Adrián Weiszer, súčasný poverený riaditeľ Mestských lesov Košice, František Beli a Jozef Staško.
[ad][/ad]Adrián Weiszer býva v Košiciach a je absolventom zvolenskej Technickej univerzity, kde vyštudoval na Fakulte lesníctva. V Mestských lesoch pracuje na rôznych pozíciách od roku 2000, momentálne vo funkcii výrobného námestníka. Zároveň je aj členom predstavenstva. Aktuálne je aj predsedom Obvodnej poľovníckej komory v Košiciach.
František Beli býva v Košiciach, podobne ako jeho predchodca je absolventom Technickej univerzity vo Zvolene. Na Fakulte lesníctva vyštudoval špecializáciu pestovanie a ochrana ekologicky stabilného lesa. V Mestských lesoch pracuje od roku 1996, momentálne ako zastupujúci riaditeľ a predseda predstavenstva. Pred uvedením do funkcie pracoval ako manažér projektov a analýz.
Jozef Staško býva v obci Hlivištia (okres Sobrance). Je absolventom Vysokej školy lesníckej a drevárskej vo Zvolene, odbor lesné inžinierstvo. Momentálne pracuje v štátnom podniku Lesy SR, ako referent ekológie odštepného závodu Sobrance. V minulosti pracoval ako riaditeľ správy lesov na podnikovom riaditeľstve štátnych lesov v Košiciach.
Čítajte aj:
Odporúčané články
V Košiciach v sobotu (18. 4.) sprejazdnia úsek Rastislavovej ulice od ulice Milosrdenstva po vstup do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP). Zároveň bude v sobotu a nedeľu (19. 4.) medzi 6.00 a 18.00 h pre asfaltovanie komunikácie kompletne uzavretá križovatka Gemerská a Mudroňova zo všetkých smerov.
Voľné priestory v budove bývalej materskej školy na Bauerovej ulici v Košiciach, ktoré predtým využívalo fitness centrum, dostávajú nový zmysel. Verejná knižnica Jána Bocatia plánuje presťahovať sem svoju pobočku, ktorá už roky úspešne slúži obyvateľom Sídliska KVP na Hemerkovej ulici.
Košickí colníci odhalili na rýchlostnej ceste R4 pri Milhosti v smere z Maďarska na Slovensko dodávku plnú falzifikátov svetových značiek, zadržali tisíce kusov tovaru. TASR o tom informoval hovorca Finančnej správy (FS) SR Daniel Kováč.