Príde vedúci kancelárie primátora mesta Martin Petruš za čiernu stavbu o flek?
Vedúci kancelárie primátora mesta Martin Petruš si postavil honosný rodinný dom, hoci mal stavebné povolenie len na rekreačnú chatu. Za nelegálnu stavbu však voči nemu zastupujúci primátor Martin Petruško nevyvodil žiadne dôsledky. Nechal ho ďalej šéfovať…
Petruš si v Myslave postavil vilu, stavebné povolenie však znelo na niečo celkom iné. Stavať dokonca začal ešte skôr (v roku 2012), ako bolo povolenie vydané. Sám sa obhajoval, že po zmene územného plánu v priebehu výstavby plánoval požiadať o zmenu účelu stavby pri kolaudačnom konaní.
Prvá reakcia viceprimátora Martina Petruška bola, že kolaudačné konanie je súkromnou záležitosťou tohto zamestnanca magistrátu: „Pred stavebným úradom je v rovnakom postavení ako každý občan a stavebný úrad postupoval a naďalej bude postupovať v súlade so zákonom tak, ako v iných stavebných konaniach.“ To bolo pred dvoma týždňami, keď sa kauza objavila v médiách. Zdá sa však, že si to už rozmyslel. V pondelok sme do redakcie KOŠICE:DNES dostali informáciu, že Petruš buď už dostal výpoveď, alebo sa dohodol na odchode s vedením mesta.
Až po voľbách
Hneď sme kontaktovali magistrát – či je pravdou, že boli v súvislosti s kauzou vyvodené voči kancelárovi dôsledky. Zaujímalo nás aj to, čo bolo príčinou údajnej zmeny postoja viceprimátora, teraz, pár dní pred voľbami. Odpovedí sme sa v pondelok nedočkali. Telefón nám nedvíhal taktiež Petruš, neodpovedal ani na mail.
Až včera podvečer sme dostali reakciu z magistrátu. „Táto téma bola v predvolebnej kampani zneužitá. Preto sa k nej pán námestník rád vyjadrí v pondelok po voľbách,“ napísal nám asistent primátora Radoslav Jenčuš.
Odporúčané články
Vo štvrtok 7. novembra 2024 sa uzavrela tohtoročná sezóna v Komunitnej záhrade Denného centra na Laboreckej ulici v Košiciach. Nadšenci záhradníctva sa zhromaždili, aby vykonali posledné práce na zazimovanie záhrady.
Košičania si zatiaľ za odpad priplácať nebudú. Poslanci mestského zastupiteľstva zmenu príslušného všeobecne záväzného nariadenia neschválili, napriek tomu, že hlasovali tajne. Poplatok na osobu za kalendárny rok mal podľa návrhu stúpnuť zo súčasných 57 eur na 65 eur.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.