Primátor nebežal pre operáciu slepého čreva
Primátor Richard Raši sa mal pôvodne v piatok zúčastniť večerného behu v centre Košíc. Situácia sa však vyvinula inak.
Vo štvrtok sa vyjadril, že vzhľadom na rokovací poriadok nezaradí do programu najbližšieho zastupiteľstva návrh poslanca Ota Žarnaya o zmene nariadenia, ktorá by obmedzila pôsobnosť parkovacej firmy EEI len na centrálnu mestskú zónu. Aktivisti bojujúci proti rezidenčnému parkovaniu v širšom centre Košíc ešte v ten deň spustili na facebooku výzvu Košičanom nesúhlasiacim s parkovaním po novom. „Príďte si pozrieť primátora, ktorý kašle Košičanom na hlavu!“ znelo vo výzve.
V piatok sa R. Raši nechal počuť, že na bežeckej akcii nemôže štartovať. Operovali ho pre zápal slepého čreva, štyri dni ležal v nemocnici a od športovania si teraz musí dať aspoň mesačnú pauzu. Chce však stihnúť októbrový štart MMM.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Tvorcovia filmu Štúr od 13. januára cestujú po Slovensku a navštevujú školské premietania, kde o histórii Slovenska a role Štúra v nej diskutujú so žiakmi. V pondelok 26. januára zorganizujú špeciálnu projekciu pre Spojenú školu Ľudmily Podjavorinskej na Luníku IX. v Košiciach.
Na Magistráte mesta Košice prvýkrát zasadalo Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ), ide o významný krok v participácii mladých na správe vecí verejných. Vo Veľkej zasadačke mestského magistrátu zasadlo 64 stredoškolákov a stredoškoláčok z 34 škôl, ktorí zložili slávnostný sľub a vyjadrili pripravenosť aktívne sa podieľať na rozvoji mesta.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.