Pumptrack na sídlisku KVP dnes čaká oficiálne otvorenie (FOTO)

Jazda na pumptrackovej dráhe predstavuje jedinečný športový zážitok. Je vhodná ako pre deti, tak aj pre dospelých. Vďaka hladkému povrchu trate umožňuje jazdu nie len na bicykli, ale aj na kolobežke či skejtborde. Jeden z pumptrackov vznikol aj na sídlisku KVP a dnes, v sobotu 23. apríla, ho čaká oficiálne otvorenie.
Oficiálne otvorenie sa vzhľadom na nepriaznivé počasie cez noc, presunulo z pôvodného času 11:00 na 13:00. Pumptrack nájdete v Dirtparku na Drábovej ulici na sídlisku KVP. Pripravený je aj sprievodný program. Okrem jazdy a športového vyžitia zažijete aj súťaže.

60 ton asfaltu, bolo položených už začiatkom apríla. Pumptrackovú dráhu sa podarilo zmodernizovať aj vďaka dotácii z participatívneho rozpočtu mestskej časti. “Máme veľkú radosť, že participatívny rozpočet pomáha realizovať projekty, ktoré prinášajú na naše sídlisko lepšie podmienky na trávenie voľného času pre naše deti,” uviedla Mestská časť Košice – Sídlisko KVP na oficiálnej facebookovej stránke.
>>> Postup prác na pumptracku nájdete v GALÉRII<<<






Zdroj: (pumptrack.sk; FB/ENJOY the RIDE, Oz.; FB/Mestská časť Košice – Sídlisko KVP; vu)
Galéria
Odporúčané články

Prvého mája o 20:30 hod. sa na Hlavnej ulici opäť rozoznie hudba, rozsvietia sa svetlá a ikonická Spievajúca fontána vstúpi do novej sezóny. Po minuloročnej rekonštrukcii pokračuje v prevádzke s vynoveným programom a modernizovanými technológiami.

Z dôvodu konania 6. ročníka podujatia Runway Run Košice na Letisku Košice dňa 25. apríla 2025 (piatok) bude posilnená linka 23 v čase od 17:00 do 23:00 hod.

Od 2. do 4. augusta 2024 sa v Trixen Parku uskutoční Medzinárodná súťaž Slovak Open Košice 2024 vo vodnom lyžovaní, kde sa stretnú špičkoví športovci z celej Európy.