Rezidenti nechápu
Práce na dopravnom označení miest na parkovanie v širšom centre Košíc sú v plnom prúde. Spoločnosť EEI umiestnila stovky značiek. Mnohým z nich však Košičania nerozumejú.
Znepokojení sú najmä rezidenti, teda ľudia s autami a trvalým pobytom v novozriadených rezidentských zónach. S otázkami sa na denník košice:dnes obrátili viacerí.
„Vo vnútornom dvore medzi Jesennou a Zimnou ulicou v rezidentskej zóne číslo 8 sa v posledných dňoch objavili dopravné značky označujúce platené parkoviská. Parkomaty tu zatiaľ nie sú. My, obyvatelia bytov, ktorí sme si kúpili rezidentské karty, tomu nerozumieme. Nemajú to byť rezidentské miesta? Takto ich predsa označovali na mapkách, ktoré firma EEI rozosielala do schránok ešte v júni. To sa tam môže postaviť hocikto, kto si to zaplatí? Načo sú nám potom rezidentské karty za 35 eur ročne, keď nám aj tak cudzí obsadia parkovacie miesta?“ vyberáme jeden z viacerých podnetov.
Platiť sa bude vlastne všade
Podľa spoločnosti EEI môžu byť rezidenti pokojní. „Na miestach rezidentského stát ia ide o parkoviská s dodatkovou tabuľkou, kde bude uvedený text „LEN S PLATNOU REZIDENTSKOU KARTOU“. Na spoplatnených parkoviskách bude text doplnený o možný spôsob úhrady a dobu prevádzky. Formálne totiž aj na rezidentských miestach je plocha spoplatnená platnou kartou. Rezidentská karta je vlastne formou predplatenej karty na obdobie 12 mesiacov. V rezidentských lokalitách, tak ako aj v centrálnej mestskej zóne, je možné platiť aj SMS platbou, aplikáciou CVAK a predplatenou parkovacou kartou. Tieto formy sú rovnocenné s platením v parkomatoch,“ tvrdí spoločnosť EEI.
Na našu doplňujúcu otázku, prečo sa na rezidentských miestach neumiestňovali značky naraz s dodatkovými tabuľkami, ktoré tam dovolia parkovať len rezidentom (teraz im môžu zabrať miesto aj návštevníci), sme odpoveď do uzávierky nedostali.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
V sobotu 9. novembra sa premenila Športová hala Stará jazdiareň na ring plný adrenalínu a nadšenia, keďže sa tu konal už 25. ročník Medzinárodného turnaja olympijských nádejí v zápasení voľným štýlom pre kategóriu U17. Tento významný turnaj bol zároveň aj oslavou 120-ročnej histórie zápasenia v Košiciach a na Slovensku.
V košickej mestskej časti Juh sa opäť niesla vôňa čerstvo upečeného koláča, keď sa mladá generácia spojila so seniorkami, aby spolu pripravili tradičný domáci slivkový koláč. Projekt Pečie celý Juh je nielen o pečení, ale aj o prepájaní skúseností a tradícií medzi generáciami.