Rezidenti nechápu
Práce na dopravnom označení miest na parkovanie v širšom centre Košíc sú v plnom prúde. Spoločnosť EEI umiestnila stovky značiek. Mnohým z nich však Košičania nerozumejú.
Znepokojení sú najmä rezidenti, teda ľudia s autami a trvalým pobytom v novozriadených rezidentských zónach. S otázkami sa na denník košice:dnes obrátili viacerí.
„Vo vnútornom dvore medzi Jesennou a Zimnou ulicou v rezidentskej zóne číslo 8 sa v posledných dňoch objavili dopravné značky označujúce platené parkoviská. Parkomaty tu zatiaľ nie sú. My, obyvatelia bytov, ktorí sme si kúpili rezidentské karty, tomu nerozumieme. Nemajú to byť rezidentské miesta? Takto ich predsa označovali na mapkách, ktoré firma EEI rozosielala do schránok ešte v júni. To sa tam môže postaviť hocikto, kto si to zaplatí? Načo sú nám potom rezidentské karty za 35 eur ročne, keď nám aj tak cudzí obsadia parkovacie miesta?“ vyberáme jeden z viacerých podnetov.
Platiť sa bude vlastne všade
Podľa spoločnosti EEI môžu byť rezidenti pokojní. „Na miestach rezidentského stát ia ide o parkoviská s dodatkovou tabuľkou, kde bude uvedený text „LEN S PLATNOU REZIDENTSKOU KARTOU“. Na spoplatnených parkoviskách bude text doplnený o možný spôsob úhrady a dobu prevádzky. Formálne totiž aj na rezidentských miestach je plocha spoplatnená platnou kartou. Rezidentská karta je vlastne formou predplatenej karty na obdobie 12 mesiacov. V rezidentských lokalitách, tak ako aj v centrálnej mestskej zóne, je možné platiť aj SMS platbou, aplikáciou CVAK a predplatenou parkovacou kartou. Tieto formy sú rovnocenné s platením v parkomatoch,“ tvrdí spoločnosť EEI.
Na našu doplňujúcu otázku, prečo sa na rezidentských miestach neumiestňovali značky naraz s dodatkovými tabuľkami, ktoré tam dovolia parkovať len rezidentom (teraz im môžu zabrať miesto aj návštevníci), sme odpoveď do uzávierky nedostali.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Michalovce sa stali súčasťou novozaloženej iniciatívy zameranej na prehlbovanie vzťahov medzi Slovenskom a Českou republikou. Podujatie, ktoré má posilniť bratské väzby medzi oboma národmi, sa koná od 28. októbra do 3. novembra.
Koncom augusta schválili poslanci mestského zastupiteľstva poskytnutie dotácií v celkovej výške 50 000 eur pre občianske združenia (OZ), ktoré zabezpečujú starostlivosť o nechcené túlavé a týrané spoločenské zvieratá, ich veterinárne ošetrenie ako aj ďalšie činnosti smerujúce k adopčnému procesu.
Všetkých 880 chodníkov v projekte „Adoptuj si chodník a zarábaj“ bolo počas prvých dní tohtoročného piateho ročníka adoptovaných. Mesto Košice tak od včera pridáva nové úseky, čím zvýši počet adoptovateľných chodníkov na viac ako 900.