Rezort diplomacie chce podporiť projekty, ktoré sú zamerané na vzťahy s Ukrajinou
Rezort diplomacie vyhlasuje osobitnú druhú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu na rok 2022 v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR. Aktuálna výzva reaguje na agresiu Ruska voči Ukrajine a zameriava sa hodnotenie súvislostí vypuknutia vojny a osobitne na perspektívy rozvoja vzťahov s Ukrajinou. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).
Podľa rezortu diplomacie je hlavným cieľom poskytovania dotácií využitie odbornej expertízy, inovatívnych a tvorivých prístupov mimovládneho sektora a akademickej obce pri tvorbe nezávislých návrhov a iniciatív pre zahraničnú politiku SR, ako aj na podporu verejnej diskusie o aktuálnych otázkach. „Základným kritériom na posúdenie žiadosti je vhodnosť, účelnosť a komplexnosť projektu. Žiadúce tiež je definovať rozsah medializácie projektu a vytvoriť podmienky pre realizáciu projektu v podmienkach prípadných opatrení proti šíreniu pandémie COVID-19,“ spresňuje MZVEZ SR.
Z hľadiska obsahového aj časového je dôležitá vysoká mieru flexibility navrhovaných projektov, aby bolo možné schválené projekty realizovať v kontexte značnej dynamiky aktuálneho diania a v úzkej súčinnosti s MZVEZ SR. Disponibilný objem zdrojov na podporu schválených žiadostí je vo výške 50-tisíc eur. Žiadosť je možné podať prostredníctvom webovej stránky rezortu diplomacie, na ktorej nájdu záujemcovia aj ďalšie informácie.
Zdroj: (SITA, kh;jme)
Odporúčané články
Vláda schválila návrh zákona o finančnom odškodnení fyzických osôb, ktorým bola v súvislosti s opatreniami počas pandémie COVID-19 spôsobená finančná ujma.
Prvý ročník preteku Emil Zátopek Ostrava Golden Marathon priniesol úspech pre štafetový tím reprezentujúci mesto Košice.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.