Rezort diplomacie varuje pred cestami do vybraných oblastí Egypta a Tuniska
Rezort diplomacie odporúča Slovákom, aby necestovali do niektorých častí Egypta. Konkrétne ide o severnú oblasť Sinajského polostrova a tiež o oblasti na hraniciach s Líbyou. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.
Rezort pripomína, že Egypt naďalej patrí medzi krajiny s rizikom potenciálnych teroristických útokov. „Hlavné turistické destinácie Egypta, ako oblasť južného Sinajského polostrova, pobrežie Červeného mora, širšie centrum Káhiry a ostatné oblasti významných národných pamiatok sú považované za bezpečné pre pohyb a pobyt,“ dodáva ministerstvo.
MZVEZ SR tiež cestujúcim odporúča, aby zvážili cestovanie do vybraných lokalít v Tunisku, keďže v krajine aj naďalej platí výnimočný stav. Konkrétne ide o oblasti na hraniciach s Líbyou a Alžírskom a do oblasti národného parku Džebel eš-Šaánbí (Chaambi Mountain), kde je bezpečnostná situácia naďalej veľmi nestabilná. V uvedených oblastiach hrozia teroristické útoky a sú tam protiteroristické operácie tuniských bezpečnostných zložiek. „MZVEZ SR tiež odporúča zvážiť cesty do guvernorátov Kasserine a Le Kef a púštnych oblastí južne od miest El Borma a Dehiba, kde sa nachádzajú aj zóny kontrolované armádou a uzavreté pre pohyb civilistov,“ uzatvára rezort diplomacie
Zdroj: (SITA, ta;jme)
Odporúčané články
V sobotu 9. novembra sa premenila Športová hala Stará jazdiareň na ring plný adrenalínu a nadšenia, keďže sa tu konal už 25. ročník Medzinárodného turnaja olympijských nádejí v zápasení voľným štýlom pre kategóriu U17. Tento významný turnaj bol zároveň aj oslavou 120-ročnej histórie zápasenia v Košiciach a na Slovensku.
V hale za depom kuriérskej spoločnosti GLS na Južnej triede v Košiciach vypukol v utorok večer rozsiahly požiar, ktorý si vyžiadal zásah devätnástich hasičov. Plamene šľahali do výšky niekoľkých metrov a hustý dym zasiahol širšie okolie.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.