Slovenská pošta opakovane upozorňuje na podvodníkov, podala trestné oznámenie

Spoločnosť Slovenská pošta, a. s., znovu upozorňuje na podvodníkov zneužívajúcich jej meno na získanie údajov z platobných kariet občanov pri predaji tovaru. Zároveň podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a opäť vyzýva ľudí k ostražitosti, aby na podozrivé správy nereagovali a najmä nezadávali údaje svojich platobných kariet, ktoré môžu byť ľahko zneužité a môžu tak prísť o peniaze. Ako poštári v pondelok informovali, klientom, ktorí na podvody už zareagovali a bola im spôsobená škoda, odporúča obrátiť sa na políciu.
„Slovenská pošta zaznamenala už približne tridsať rôznych typov podvodných e-mailov, ktoré sa tvária ako od pošty. Adresáta vyzývajú k úhrade platieb za doručenie zásielky, k zmene doručenia či uloženia zásielky, na zaplatenie colných poplatkov, možnosť vyhrať v súťaži hodnotné ceny či zapojiť sa do prieskumu a vyhrať finančnú hotovosť,“ uviedla hovorkyňa poštovej spoločnosti Iveta Dorčáková.
Najnovšie je podľa nej meno pošty zneužité na údajné vytvorenie objednávky na poštového kuriéra, ktorý má zásielku vyzdvihnúť a cez stránku pošty majú byť preposlané peniaze. Vizuály falošných e-mailov a SMS sú zverejnené aj na webovej stránke Slovenskej pošty. Pošta pripomína, že nikdy nežiada úhradu žiadnych poplatkov cez e-maily alebo SMS, ani za colné konanie či DPH, ani nesprostredkúva žiadne platby.
Zdroj: (SITA, be;qq)
Odporúčané články

V utorok 2. apríla 2025 zasahovali trebišovskí profesionálni aj dobrovoľní hasiči pri rozsiahlom požiari, ktorý vypukol v chatovej oblasti mesta Sečovce.

Od 1. apríla vstupuje do platnosti novela všeobecne záväzného nariadenia č. 241 o dočasnom parkovaní, ktorou sa upravujú sadzby parkovného pri platbe prostredníctvom SMS správ.

Európa sa môže ocitnúť vo vodnej kríze, kedy dostupnosť vody nebude samozrejmosťou. Vodárenská infraštruktúra v celej Európe, nielen na Slovensku, je zastaraná a vyžaduje si obrovské investície. Riešenie tejto situácie bez využitia inovatívnych foriem financovania, či zapojenia súkromného sektora nebude možné. A to zas nebude možné bez odpolitizovania témy a zreálnenia regulácie. Vyplynulo to z diskusie za okrúhlym stolom na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli venovanej European Water Resilience Strategy – EWRS (Európskej stratégii vodnej odolnosti). Tá sa prirodzene dotýka aj Slovenska.