Slovensko bude mať prvýkrát v histórii zástupcu vo Svetovej zdravotníckej organizácii
Profesor Jozef Šuvada bol dnes zvolený do Výkonnej rady Svetovej zdravotníckej organizácie. Na facebookovom profile o tom informovalo ministerstvo zahraničných vecí. „Ide o historicky prvý trojročný mandát Slovenskej republiky v tomto dôležitom orgáne. Slovensko je pripravené pomôcť pri riešení zdravotníckych výziev aj v súvislosti s vojnou na Ukrajine a zabezpečiť zdravšiu a udržateľnú budúcnosť pre

FB/Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Profesor Jozef Šuvada bol dnes zvolený do Výkonnej rady Svetovej zdravotníckej organizácie. Na facebookovom profile o tom informovalo ministerstvo zahraničných vecí.
„Ide o historicky prvý trojročný mandát Slovenskej republiky v tomto dôležitom orgáne. Slovensko je pripravené pomôcť pri riešení zdravotníckych výziev aj v súvislosti s vojnou na Ukrajine a zabezpečiť zdravšiu a udržateľnú budúcnosť pre všetkých,“ povedal pri tejto príležitosti minister rezortu zahraničných vecí Ivan Korčok.
Profesor Šuvada bude jedným z 34 špičkových odborníkov výkonnej rady. Jej hlavnou úlohou je vykonávať rozhodnutia vrcholného orgánu Svetovej zdravotníckej organizácie – Svetového zdravotníckeho zhromaždenia, a je tiež jeho hlavným riadiacim orgánom.
Zdroj: (SITA, it;avl)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
