AZR: Na podporu referenda o ochrane rodiny prišlo ďalších vyše 10.000 podpisov
Bratislava 22. septembra (TASR) – Aliancii za rodinu (AZR) prišlo za posledný mesiac ďalších vyše 10.000 podpisov za vyhlásenie referenda o ochrane rodiny. Spolu tak referendum podľa hovorcu aliancie Antona Chromíka podporilo okolo 420.000 občanov. “Hoci sme ukončili ich zber odovzdaním 408.000 podpisov prezidentovi na konci augusta, podpisy prichádzajú neustále ďalej,” priblížil s tým, že aj keď sa už nebudú dať využiť, vnímajú ich ako ďalší silný podporný hlas za ochranu rodiny. “Naši sympatizanti a dobrovoľníci z regiónov nám dávajú informácie, že mnoho ľudí chcelo podpis pridať po tom, ako prezident poslal referendum na Ústavný súd,” dodal Chromík. Prezident Andrej Kiska 3. septembra vyhlásil, že sa v súvislosti s vyhlásením referenda o ochrane rodiny obráti na Ústavný súd. Ten má preskúmať súlad predmetu referenda s ústavou a jeho zásah do základných ľudských práv a slobôd. Petíciu za vyhlásenie referenda iniciovala AZR. Za päť mesiacov sa im podarilo vyzbierať vyše 400.000 podpisov. Petičné hárky odovzdali prezidentovi 27. augusta. Rozhodnutie Kisku označila aliancia za nedodržaný sľub, ktorý im v minulosti dal. V navrhovanom referende chce AZR občanom položiť štyri otázky – či súhlasia s tým, aby sa manželstvom mohol nazývať len zväzok jedného muža a jednej ženy, či súhlasia, aby si homosexuálne alebo iné zväzky nemohli nárokovať práva manželstva, či súhlasia, aby si homosexuálne zväzky nemohli nárokovať adopcie detí a či súhlasia, aby rodičia mohli rozhodovať o spôsobe výchovy a vzdelávania svojich detí v školách pri citlivých kultúrno-etických veciach, ako je sexuálne správanie alebo eutanázia. er em jk
Odporúčané články
Najromantickejším mestom Slovenska sú podľa Valentínskych dát technologickej platformy Bolt Košice. Analýza za rok 2025 porovnala nárast jázd taxi službami a objednávok jedla počas sviatku svätého Valentína oproti priemerným februárovým piatkom v mestách, kde sú dostupné obe služby.
Valentínsky víkend v metropole východu ponúkne rôzne podujatia. V sobotu 14. februára krátko popoludní je pripravený prvý interiérový orientačný beh na Slovensku.
V marci sa začne s výstavbou okružnej križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda – Podhradová. Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) už podpísal zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorým je spoločnosť Eurovia SK.