Dnešný snem SNS bude voliť podpredsedov, aj meniť stanovy
Bratislava 6. septembra (TASR) – Dnešný národniarsky snem na Táloch bude voliť nových podpredsedov strany, meniť stanovy a vytýči aj ideovú líniu SNS pred nadchádzajúcimi komunálnymi voľbami. Pre TASR to uviedol predseda SNS Andrej Danko.
Prvým bodom je správa predsedu SNS o ekonomickej a politickej stabilizácii Slovenskej národnej strany a vysporiadaní sa s čiernym obdobím SNS,” avizuje Danko.
Nasledovať by mala novela stanov. Jeden z hlavných bodov je cena Martina Rázusa, ktorú budeme udeľovať raz za rok. Chceme tým dať najavo, že SNS sa vracia k hodnotám svojich zakladateľov,” podčiarkol líder národniarov.
Z politického hľadiska bude podľa neho významná voľba podpredsedov strany. Chcem navrhnúť ľudí, ktorí boli pri vzniku SNS, ľudí, ktorí boli dlhé roky v SNS a nemali škandály, ale aj ľudí, ktorí sú noví a môžu SNS niekam posunúť,” povedal Danko.
Snem bude riešiť aj ideové otázky. SNS chce byť hrdou a vlasteneckou stranou stredného stavu. Nebojíme sa osloviť voličov Smeru-SD, ale aj voličov pravice, najmä príslušníkov živnostenského stavu,” vyhlásil predseda SNS.
Chceme vypracovať program, ktorého výsledkom bude posilnenie pozície štátu s cieľom starostlivosti o tých, ktorí pomoc potrebujú a sami si ju garantovať nevedia,” dodal. Na to však Slovensko potrebuje zdroje, ktoré podľa Danka odchádzajú do zahraničia v podobe dividend zo strategických podnikov.
Štát musí získať naspäť strategické podniky. Je hriech, ak dnes Slovenské elektrárne majú byť české,” naznačil Danko. Chceme dať jasný odkaz aj v boji s korupciou,” dodal s tým, že v tejto oblasti jeho strana pristupuje rovnako ku kauzám svojich bývalých členov, ako k členom iných politických strán.
Snem by mal vypracovať aj podmienky a limity pre členov SNS, ktorí by rokovali o vstupe do akejkoľvek koalície”.
df jk
Odporúčané články
Valentínsky víkend v metropole východu ponúkne rôzne podujatia. V sobotu 14. februára krátko popoludní je pripravený prvý interiérový orientačný beh na Slovensku.
V košických základných školách (ZŠ) a v budove magistrátu to dnes nádherne rozvoniavalo. Postarali sa o to šikovné panie kuchárky, ktoré od skorého rána v rámci premiéry podujatia Šiškománia v košických školských jedálňach upiekli tisíce týchto sladkých dobrôt. Pochutili si na nich nielen žiaci a ich pedagógovia, ale aj návštevníci a zamestnanci magistrátu.
Lekárske odborové združenie (LOZ) upozornilo na pretrvávanie nedostatkov v riadení a obnove Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice po požiari, ku ktorému došlo predminulý rok. Informovalo o tom LOZ na tlačovej konferencii v utorok.