JUSTÍCA: Kancelária Súdnej rady dostane zamestnancov späť
Bratislava 26. septembra (TASR) – Súdna rada dostane späť desať z 11 zamestnancov, ktorých bývalý predseda Najvyššieho súdu (NS) SR a Súdnej rady Štefan Harabin preložil na NS SR. Potvrdila to dnes predsedníčka Súdnej rady Jana Bajánková. “Už prebehli rokovania medzi mnou a ešte podpredsedníčkou Najvyššieho súdu, došlo ku konsenzu, požiadali sme rozpočtovým opatrením ministerstvo spravodlivosti o presun finančných prostriedkov, teda mzdových prostriedkov späť na Súdnu radu,” povedala Bajánková. Do Kancelárie Súdnej rady sa tak vrátia všetci jej bývalí zamestnanci okrem jedného právnika, ktorý zostane na Najvyššom súde. Bajánková ďalej uviedla, že stále pracuje vo svojej pracovni na NS SR, v Kancelárii Súdnej rady zatiaľ pre ňu nie je priestor. “Priestorové možnosti sú v rokovaní,” doplnila. Bývalý šéf Súdnej rady Štefan Harabin ešte pred skončením funkčného obdobia znefunkčnil jej kanceláriu tým, že z 12 zamestnancov zostala len riaditeľka kancelárie rady. pec zll
Odporúčané články
S prvými zmenami počasia prichádza aj prezúvanie letných pneumatík na zimné. Vodiči všetkých vozidiel sú povinní prejsť na používanie zimných pneumatík za presne stanovených podmienok. Za nedodržanie tohto predpisu hrozí motoristom mastná pokuta.
Redakcia KOŠICE: DNES získala exkluzívny rozhovor s mužom, ktorý dlhé roky pracuje na železniciach. Vďaka jeho osobným skúsenostiam a otvorenosti teraz našim čitateľom prinášame komplexný pohľad na problémy, ktoré rušňovodiči musia riešiť denne v stave kumulovanej únavy, pod stresom a často bez pochopenia či pomoci.
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.