Električková doprava medzi Moldavskou a U. S. Steelom bola obnovená
Doprava na električkovej rýchlodráhe medzi kruhovým objazdom na Moldavskej a vstupným areálom U. S. Steelu bola obnovená. Informoval o tom Dopravný podnik mesta Košice (DPMK).
Električková trať je už v tomto úseku už plne prejazdná. „Električkové linky R1-R8 premávajú bez obmedzení podľa platných cestovných poriadkov. Náhradná autobusová doprava je zrušená,“ uviedol DPMK. Električková rýchlodráha v predmetnom úseku bola mimo prevádzky v dôsledku búrky, ktorá metropolu východu zasiahla v prvej júlovej dekáde. Dôvodom bolo, že búrka a silný vietor spôsobili vyvrátenie viacerých stromov a poškodenie trakčného vedenia. Električky medzi kruhovým objazdom a vstupným areálom U. S. Steel nepremávali a preprava cestujúcich bola zabezpečovaná náhradnou autobusovou dopravou.
(SITA,kl)
Odporúčané články
Tvorcovia filmu Štúr od 13. januára cestujú po Slovensku a navštevujú školské premietania, kde o histórii Slovenska a role Štúra v nej diskutujú so žiakmi. V pondelok 26. januára zorganizujú špeciálnu projekciu pre Spojenú školu Ľudmily Podjavorinskej na Luníku IX. v Košiciach.
Hlava štátu odovzdala najvyššie štátne vyznamenania pri príležitosti 33. výročia vzniku Slovenskej republiky.
Vyšetrovateľ skončil vyšetrovanie prípadu, v ktorom si muž z Košíc zadovažoval zbrane a hromadil výbušniny, zároveň bola podaná obžaloba. Ako informovala hovorkyňa Krajskej prokuratúry v Košiciach Jarmila Janová, ide o mediálne sledovaný prípad z vlaňajška.