Fotopasca zachytila vodiča pri nelegálnom vyhadzovaní odpadu v Košiciach
Mestská polícia Košice pokračuje v boji proti nelegálnemu ukladaniu odpadu, ktoré znečisťuje verejné priestranstvá.
Od začiatku roka 2025 zaznamenali policajti viacero prípadov nezákonného zbavovania sa odpadu počas kontrol zameraných na problémové lokality, vrátane miest s výskytom čiernych skládok a asociálov. Jednou z kritických oblastí je odpočívadlo na ceste z Jahodnej do Košíc. Napriek tomu, že bolo vlani vyčistené zásluhou pracovníkov a dobrovoľníkov, opäť sa stalo terčom znečisťovania. Na prelome marca polícia v tejto lokalite nainštalovala fotopascu, ktorá už zachytila vozidlo, z ktorého neznámy vodič vyhodil tašku s odpadom.
Po overení miesta policajti našli tašku obsahujúcu mäso a komunálny odpad. Zozbierali fotodokumentáciu a momentálne pracujú na identifikácii páchateľa a objasnení priestupku. Tento prípad ukazuje, ako mestská polícia využíva moderné technológie na ochranu životného prostredia. Zároveň vyzýva občanov, aby zodpovedne nakladali s odpadom a pomohli udržať Košice čisté.
Zdroj:(META/Mestská polícia Košice)
Odporúčané články
Do redakcie nášho denníka prišiel postreh od čitateľa, ktorý si všimol, že na Strojárenskej ulici už nie je lavička Václava Havla. Pamätná tabuľa ostala, no stoličky so stolíkom sú preč. Takúto lavičku majú aj vo Washingtone, Dubline, Barcelone, Benátkach, Tel Avive aj Prahe, len z Košíc musela odísť na reparáciu do Čiech. Dôvodom bol vandalizmus.
Stavebné práce na modernizácii električkovej trate v Košiciach pokračujú v niekoľkých častiach projektu súčasne. Mesto informovalo, že aktuálne prebieha budovanie nových koľajových zvrškov v obratisku, rekonštrukcia mosta ponad železničnú trať aj úprava mosta ponad Myslavský potok.
Správa mestskej zelene v Košiciach v utorok 18. novembra opäť spustí prenájom živých vianočných stromčekov.

