Šoférka s 2,71 promile skončila s vozidlom v odvodňovacom kanáli
Včera (3. 1.) popoludní skončila 53-ročná žena, pod vplyvom alkoholu, s vozidlom Škoda Fabia v odvodňovacom kanáli. Informovala o tom polícia, prostredníctvom oficiálnej facebookovej stránky Polícia SR – Košický kraj.
Išlo o ženu z okresu Michalovce, ktorá prechádzala po ceste z Košíc smerom na obec Hrašovík. Vplyvom nedostatočnej pozornosti pri vedení vozidla a nesledovaniu situácie v cestnej premávke zišla z vozovky. Následne narazila do dopravnej značky a s vozidlom zostala stáť na boku, v odvodňovacom kanáli.

Ako pri každej dopravnej nehode, bola aj táto šoférka podrobená dychovej skúške, ktorá preukázala očividné požitie alkoholu. Výsledok ukázal hodnotu 1,30 mg/l, čo je v prepočte 2,71 promile.
“Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Košiciach ženu obvinil prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” dodala Polícia SR – Košický kraj.
Zdroj: (FB/Polícia SR – Košický kraj, vu)
Odporúčané články
Skauti a skautky, ktorí ho každý rok prinášajú na Slovensko, ho v stredu 17. decembra priniesli na košický magistrát.
Slovenská katolícka charita (SKCH) rozširuje svoju činnosť v oblasti podpory vylúčených rómskych komunít a nadväzuje úzku spoluprácu s mestskou časťou Košíc Luník IX. Partneri sa dohodli na vytvorení systémového a udržateľného modelu podpory, ktorý má ambíciu stať sa vzorom aj pre verejné politiky na národnej úrovni.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od spustenia leteckej linky medzi Košicami a Bratislavou po ohlásenie kandidatúry Ladislava Lörinca na prímátora. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.