Vodič BMW usmrtil tri ženy, pred súdom tvrdil, že si NIČ NEPAMÄTÁ!
Na mestskom súde v Košiciach sa dnes začalo pojednávanie s vodičom, ktorý pred dvoma rokmi spôsobil vážnu nehodu na Gorkého ulici. Vinu odmieta a tvrdí, že počas incidentu necítil žiadnu kontrolu nad vozidlom kvôli epileptickému záchvatu.

V osudný deň 10. februára 2023 vodič BMW X5 podľa obžaloby prešiel do protismeru, narazil do Škody Fabia, následne stratil kontrolu nad vozidlom, prešiel cez priechod pre chodcov a zasiahol tri ženy. Šokujúco, k incidentu došlo počas rotácie vozidla: jedno z kolies odletelo a ušlo do parku. Polícia potvrdila zranenia medzi siedmimi osobami – tri chodkyne prišli o život, vodič Fabie utrpel život ohrozujúce zranenia a jedna chodkyňa mala ťažké, ale nie smrteľné zranenia.
Podľa portálu noviny.sk, obžalovaný tvrdí, že počas jazdy prekonal epileptický záchvat a stratil vedomie. Podľa lekárskych záznamov mal vodič pred pôvodným incidentom prvý epileptický záchvat v roku 2020 a následne mu lekár zakázal šoférovanie. Naďalej ale tvrdí, že mal epilepsiu pod kontrolou a po jednom ročnom období bez jazdy sa rozhodol pokračovať v šoférovaní.
Obžaloba stojí na tvrdení, že: „Tri chodkyne prišli o život, ďalšie osoby utrpeli zranenia – vodič Fabie bol hospitalizovaný, jedna chodkyňa mala menej vážne zranenia.“ To podľa polície vyplýva z dohľadateľnej dokumentácie a výpovedí očitých svedkov. Na súdne pojednávanie boli predvolaní len poškodení, samotný obžalovaný a ich splnomocnenci. Proces bude pokračovať výsluchmi ďalších svedkov.
Odporúčané články

Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s rezortom vnútra a Univerzitnou nemocnicou – Nemocnica svätého Michala pripravili návrh na zaradenie tejto nemocnice medzi priamo určených prijímateľov financovania z Plánu obnovy a odolnosti.

Električková rýchlodráha do U. S. Steelu je po minulotýždňovej búrke stále mimo prevádzky, o ďalšom postupe rozhodne dnešná skúšobná jazda. Ide o úsek medzi kruhovým objadzom Moldavská a vstupným areálom U. S. Steelu, poškodené bolo trakčné vedenie.

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach na svojom zasadnutí 26. júna 2025 rozhodlo o viacerých významných témach ovplyvňujúcich život v meste. Poslanci schválili nový územný plán mesta, zvýšenie cestovného v MHD i vyhlásenie na obranu 17. novembra ako dňa pracovného pokoja. V rovnaký deň podporili aj návrat busty Cecilie Gonzagy do Levoče.