Za polročné vysvedčenie si korčulovanie užili malí aj veľkí žiaci (FOTO)
Pre viac ako 17 000 košických žiakov základných škôl sa v piatok uzavrel prvý polrok školského roka 2024/25. Mesto Košice pri tejto príležitosti pripravilo sériu podujatí ako odmenu za ich úsilie.
Prvou z nich bola piatková korčuľovačka v Mestskom parku, ktorá prilákala desiatky detí aj ich rodičov. Na ľadovej ploche panovala skvelá atmosféra a školáci si mohli naplno vychutnať pohyb na ľade. Podujatie organizovali mesto Košice spolu s mestskými podnikmi TEHO a ZOO, pričom súčasťou programu boli aj ďalšie atrakcie počas víkendu.
Galéria
Zdroj: (META/Košice – Mesto Košice)
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu popoludní v Košiciach fyzicky napadol neznámy muž. K incidentu došlo na toaletách v nákupnom centre Aupark, kde bol Schutz bez predchádzajúcej slovnej výmeny udretý zozadu do hlavy. Po páde utrpel zlomeninu stehennej kosti a momentálne je hospitalizovaný, pričom čaká na operáciu.
Svetové združenie bývalých politických väzňov kritizuje zrušenie zvýhodneného cestovného pre obete komunizmu a stalinizmu v košickej MHD. Zmeny tarify schválilo mestské zastupiteľstvo vlani v júni, do platnosti vstúpili od začiatku augusta 2025.