LACKOVCE: Obvinenému mladíkovi hrozí pre drogy niekoľkoročné väzenie
Lackovce 24. septembra (TASR) – Humenskí policajti začali trestné stíhanie a zároveň vzniesli obvinenie voči 25-ročnému mužovi z obce Lackovce vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny hrozí spomínanému mladíkovi trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. “Lackovčan si mal zadovažovať marihuanu a extázu, ktoré v rôznych množstvách prechovával u seba ako aj na iných miestach. V pondelok (22. 9.) počas vykonanej osobnej prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov bolo u neho nájdených a zaistených 30 tabliet, sklenená fľaša ako aj igelitové vrecko s obsahom zelenej sušiny,” uviedla na margo vzneseného obvinenia hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove Jana Migaľová. Dodala, že podľa predbežného výsledku kriminalistického a expertízneho skúmania išlo v prípade zaistených vecí o vysušené vrcholcovité časti rastliny konope – Cannabis, a to v celkovej hmotnosti 17,48 gramu. Z uvedeného množstva je možné pripraviť 80 až 175 obvykle jednorazových dávok drogy. Obvinený muž skončil po zadržaní v cele policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov ho následne so súhlasom prokurátora prepustili na slobodu, doplnila Migaľová. dob jk
Odporúčané články
Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Košiciach bolo uvedené do prevádzky prvé plnohodnotné pracovisko kardio MR vo východoslovenskom regióne. Východoslovenský kardioústav tak prináša komplexnú magnetickú rezonanciu srdca pre dospelých aj detských pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, čím sa zásadne zlepšuje dostup nosť špecializovanej diagnostiky na východnom Slovensku.
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.
Metropola východu sa pripravuje na nepriaznivé počasie, zabezpečila zimnú údržbu a preventívny posyp komunikácií. Ako mesto Košice informovalo, Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre oblasť varovanie I. stupňa pred snežením, poľadovicou, silným vetrom a tvorbou snehových závejov.