MONITOR: Exšéfka Rádia Expres by sa mala stať členkou SDKÚ-DS
Bratislava 18. septembra (TASR) – Bývalá riaditeľka Rádia Expres Eva Babitzová mieri do politiky. Mala by sa stať členkou SDKÚ-DS. Informujú o tom denníky Sme a Hospodárske noviny vo svojich dnešných vydaniach. Podľa informácií oboch denníkov oslovili Babitzovú kritici súčasného predsedu strany Pavla Freša. Delegátom ju chcú predstaviť ako novú tvár, ktorá bude jedným zo symbolov zmenenej SDKÚ. Ak by na kongrese uspeli, bývalá šéfka rádia by sa mohla stať novou podpredsedníčkou strany. “Nebudem to komentovať,” povedala pre Sme Babitzová k možnej politickej kariére. Podpredseda SDKÚ Viliam Novotný nechcel potvrdiť ani vyvrátiť príchod Babitzovej do strany. “Blíži sa kongres a áno, uvažujeme aj o menách mimo politiky,” povedal Novotný pre Hospodárske noviny. Tie pripomínajú, že Babitzová by mohla v SDKÚ využiť hlavne svoje manažérske skúsenosti. Rovnako tak aj znalosť médií a kontakty na ľudí z tohto prostredia. Do SDKÚ by totiž mala vstúpiť v čase, keď strane výrazne klesajú preferencie. Podľa posledného prieskumu agentúry Polis by dokonca s 3,3 percentami zostala pred bránami parlamentu. mam vs
Odporúčané články
Americká spoločnosť AT&T pripravuje vo svojej košickej pobočke hromadné prepúšťanie. O prácu by malo prísť približne 200 až 230 zamestnancov. Organizačná zmena, ktorá nadobudne účinnosť od 1. júla, sa výrazne dotkne lokálneho trhu práce v metropole východu, pričom zasiahne predovšetkým zamestnancov na oddeleniach prichádzajúcich hovorov a ich manažérov.
Verejný ochranca práv (VOP) Róbert Dobrovodský napadne zákon o meste Košice na Ústavnom súde (ÚS) SR. V utorok (28. 4.) prijatá novela podľa neho porušuje rovnosť volebného práva obyvateľov a právo kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva (MsZ) na rovnaký prístup k voleným funkciám.
Voľné priestory v budove bývalej materskej školy na Bauerovej ulici v Košiciach, ktoré predtým využívalo fitness centrum, dostávajú nový zmysel. Verejná knižnica Jána Bocatia plánuje presťahovať sem svoju pobočku, ktorá už roky úspešne slúži obyvateľom Sídliska KVP na Hemerkovej ulici.