NRSR: Kandidátom Smeru do Súdnej rady je Ján Slovinský
Bratislava 10. septembra (TASR) – Kandidátom strany Smer-SD na uvoľnené miesto v Súdnej rade SR je predseda okresného súdu v Spišskej Novej Vsi Ján Slovinský. Jeho nomináciu dnes podľa informácií TASR do podateľne NR SR doručil poslanec Otto Brixi (Smer-SD). Termín na podávanie nominácií uplynie vo štvrtok (11.9.) napoludnie.
Slovinský by tak mal už vo štvrtok nahradiť v Súdnej rade dnes odvolaného Dušana Čima. Ako nový člen rady sa tak bude môcť zúčastniť už na jej kľúčovom utorkovom rokovaní (16.9.), keď je na programe nová voľba predsedu Najvyššieho súdu SR aj voľba predsedu rady.
Predseda NR SR Pavol Paška (Smer-SD) dal poslancom na podávanie nominácií 24 hodín. Opozícia zrejme nenavrhne nikoho.
map ed
Odporúčané články
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.
Deti väčšinou jasne vyjadria, čo si prajú nájsť pod stromčekom, už mesiace vopred. Napriek tomu prinášame tipy na darčeky, ktoré sa dajú kúpiť v Košiciach a mohli by potešiť menšie deti, predškolákov aj školákov.
Premiér SR Robert Fico zverejnil verejné stanovisko, v ktorom reaguje na rozhodnutie prezidenta Petra Pellegriniho vetovať zákon o Úrade na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Zároveň informoval o svojom telefonickom rozhovore s predsedom Európskej rady Antóniom Costom. Vyjadrenie zverejnil na sociálnej sieti Facebook.