Počet poberateľov sociálnych dávok na Slovensku v apríli výrazne stúpol, dôvodom sú odídenci z Ukrajiny
Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v apríli tohto roka výrazne vzrástol. Sociálne dávky vo štvrtom mesiaci tohto roka dostalo 76,5 tisíca osôb. Oproti koncu marca išlo o nárast o 16,9 tisíca ľudí. Dôvodom je výrazný nárast počtu cudzincov, ktorí na Slovensku dostávajú dávky v hmotnej núdzi a príspevky k nim. Kým v marci išlo o 252 cudzincov, v apríli tento počet stúpol na viac ako 17-tisíc. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Na dávky v hmotnej núdzi bolo v apríli tohto roka po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 164,9 tisíca osôb, čo je 3,03 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Oproti marcu ide o nárast o 35,4 tisíca ľudí, resp. o 0,65 percentuálneho bodu.
Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5,2 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,67 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 9-tisíc poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,22 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v apríli 10,04 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2 tisíca sociálne odkázaným osobám.
Zdroj: (SITA, qq;su)
Odporúčané články
Mesto Košice sa na jar premení na farebnú kvetinovú oázu vďaka jedinečným tulipánom z Holandska. Holandské veľvyslanectvo na Slovensku opäť darovalo mestu špeciálnu odrodu tulipánov nesúcu meno “Slovensko”, ktorú vyšľachtila holandská kráľovská rodina.
Cesta vlakom z Bratislavy do Košíc sa pre pani Andreu z Košíc zmenila na nepríjemnú skúsenosť, keď jej 6. novembra 2024 počas jazdy ukradli kufor. Páchateľ s ním vystúpil v Spišskej Novej Vsi. Vďaka rýchlej reakcii Oddelenia železničnej polície v Spišskej Novej Vsi sa však podarilo kufor vypátrať a vrátiť jeho majiteľke.
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.