PREMIÉR: Predseda EK má záujem mať M. Šefčoviča čo najbližšie pri sebe
Bratislava 6. septembra (TASR) – Predseda Európskej komisie (EK) má záujem mať slovenského nominanta na eurokomisára Maroša Šefčoviča pri sebe čo najbližšie. Myslí si to premiér Robert Fico (Smer-SD) odvolávajúc sa na silu Šefčovičovej osobnosti.
“Ja si myslím, že postavenie Maroša Šefčoviča je tak silné z hľadiska jeho osobnosti, jeho názorov, že pán predseda EK má úplne prirodzený záujem mať Maroša Šefčoviča čo najbližšie pri sebe,” povedal dnes pred novinármi Fico v reakcii na možnú stratu pozície podpredsedu EK pre slovenského kandidáta.
Internetový denník EurActiv cez týždeň informoval, že Slovensko môže prísť o post podpredsedu. Súčasný podpredseda komisie a komisár pre medziinštitucionálne vzťahy a administratívu Šefčovič by podľa predpokladov mohol po novom získať rozvojovú agendu. Slovensko pritom očakávalo silnejší rezort a udržanie si podpredsedníckeho kresla.
Podľa premiéra sa o rozdelení postov v EK stále rokuje, pričom padajú rôzne návrhy. Výsledok má byť známy začiatkom budúceho týždňa. Fico poukázal na to, že postavenie podpredsedu EK má byť po novom iné ako doteraz.
UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.
ala jn pop
Odporúčané články
Vianočné trhy na Hlavnej ulici sú opäť tu a s nimi aj vôňa škorice, vína a pečených dobrôt. Kým atmosféra láka ľudí do ulíc, mnohých zaujíma predovšetkým to, ako sa tento rok zmenili ceny. Pozreli sme sa preto priamo do stánkov a pripravili aktuálny prehľad toho, v akých cenách sa pohybujú najobľúbenejšie vianočné pochúťky a nápoje.
Slovenská katolícka charita (SKCH) rozširuje svoju činnosť v oblasti podpory vylúčených rómskych komunít a nadväzuje úzku spoluprácu s mestskou časťou Košíc Luník IX. Partneri sa dohodli na vytvorení systémového a udržateľného modelu podpory, ktorý má ambíciu stať sa vzorom aj pre verejné politiky na národnej úrovni.