Príliv utečencov z Ázie na východ Slovenska, prevádzačom často zaplatia celým majetkom
Útek v neznesiteľných horúčavách
Migranti mali cestovať niekoľko týždňov loďou, v kufri auta, aj v návese nákladiaku.
Príslušníci policajného zboru pri humenskom obchode zachytili tri osoby, ktoré pri overovaní totožnosti uviedli, že prišli z Bangladéša. Pri ďalšom hliadkovaní spozorovali ďalšiu podozrivú osobu, ktorá uviedla, že je z Indie. Cudzincov policajné hliadky predviedli na oddelenie, kde ich už čakali kolegovia z cudzineckej polície z Michaloviec.
Počas procesných úkonov troch cudzincov policajti zistili, že sú štátnej príslušnosti Bangladéš, že odcestovali z domovskej krajiny 5. mája letecky do Dubaja. Ich cesta bola organizovaná formou prevádzačstva. V domovskej krajine zaplatili prevádzačovi viac ako 15 000 eur za osobu, za to, že ich dostane do Francúzska.
Ich cesta však nebola jednoduchá, po prílete im prevádzač zobral cestovné doklady a mobilné telefóny. Z Dubaja cestovali loďou, potom prestúpili do auta, viezli ich ukrytých v kufri, v návese nákladného vozidla a museli ísť aj peši. Po celej trase v Európe vôbec netušili, v ktorej krajine sa nachádzajú.
Odporúčané články
Košický primátor Jaroslav Polaček má preskúmať možnosti premiestnenia alebo odstránenia Pamätníka vojakov Sovietskej armády na Námestí osloboditeľov. Dovtedy je prioritou trvalé odstránenie symbolov komunizmu, ako kosák a kladivo, ktoré sa na pomníku nachádzajú. Rozhodlo o tom mestské zastupiteľstvo na svojom utorkovom rokovaní, kde poslanci schválili príslušné uznesenie.
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.
Čoskoro tu máme sviatok Dušičiek, kedy si pripomíname našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. V tomto období sa mnohí vydávajú na cintoríny, aby na hroby položili kvety či vence a prejavili úctu svojim zosnulým. Starý pľac na Dominikánskom námestí v Košiciach sa už na tento sviatok plne pripravil.