V. NOVOTNÝ: Bola chyba, že Pavol Frešo neodstúpil sám
Senica 27. septembra (TASR) – Skutočnosť, že Pavol Frešo neodstúpil z funkcie predsedu SDKÚ-DS, je chybou. Pred dnešným konaním mimoriadneho kongresu strany to povedal podpredseda SDKÚ-DS Viliam Novotný. “Mne je trochu smutno, že SDKÚ-DS, ktorá niesla najväčšie reformné úsilie v rokoch 2002 až 2006, je dnes v situácii, keď sa menia zámky. Trochu ma to mrzí,” priznal. Základné výhrady voči Frešovi, ktorého dnes budú delegáti odvolávať, Novotný sformuloval tak, že sa nevenuje strane dostatočne. “Vidia to aj voliči, svedčia o tom naše preferencie. Pavol Frešo má veľa funkcií a povinností. Odkedy bol zvolený za predsedu BSK, celú energiu venuje kraju. SDKÚ-DS ale potrebuje predsedu 24 hodín denne a sedem dní do týždňa,” upozornil Novotný. On si myslí, že Frešo dnes bude odvolaný. “Úlohou funkcionárov je ponúknuť riešenia, úlohou delegátov je rozhodnúť. Myslím, že bude odvolaný,” poznamenal. Novotný priznáva, že strana urobila v poslednom čase viacero chýb. Spomenul napr. podporu Pavlovi Hrušovskému (KDH) v prezidentských voľbách. “To nie je o Hrušovskom, ale o našich voličoch. Skoro nikto ho nevolil. My sme ho ponúkali, ale voliči mali iný názor. Chybou bol aj odchod piatich poslancov z klubu, to je mimoriadna udalosť. Máme pokles preferencií, lebo nedávame zrozumiteľnú ponuku, ústredné orgány nefungujú, nezasadá Prezídium ani Ústredná rada,” dodal. UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe videozáznam a zvukový záznam. map ed
Odporúčané články
Slovenská republika čelí novému konaniu zo strany Európskej komisie. Preverovať bude novelu zákona o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách, ktorú parlament prijal 23. septembra 2025 po silnom politickom a mediálnom tlaku zo strany Najvyššieho kontrolného úradu a jeho predsedu Ľubomíra Andrassyho. Slovensko môže za sporné ustanovenia zaplatiť pokutu aj v desiatkach až stovkách miliónov eur.
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.
Aj v Košiciach si pripomenú výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej. Na sociálnej sieti o tom informuje iniciatíva Košice Spoločne. Pietne zhromaždenie sa uskutoční v sobotu 21. februára o 18:00 pri Immaculate (morový stĺp) na Hlavnej 68.