VOĽBY: O post primátora zabojujú v Žiari nad Hronom traja kandidáti
Žiar nad Hronom 22. septembra (TASR) – O post primátora v Žiari nad Hronom zabojujú v nastávajúcich komunálnych voľbách traja kandidáti. “O dôveru voličov na nasledujúce štyri roky budú v Žiari nad Hronom súperiť súčasný primátor Peter Antal, ktorý kandiduje ako nezávislý a dvaja stranícky kandidáti. Strana Sieť navrhla do volieb 48-ročného konateľa Miroslava Grznára a Ľudová strana Naše Slovensko 37-ročného konštruktéra Radovana Jakúbeka,” uviedol hovorca mesta Martin Baláž. Do mestského zastupiteľstva, ktoré tvorí 19 poslancov si budú môcť žiarski voliči vyberať spomedzi 55 kandidátov. Sedemnásť z nich ide do volieb ako nezávislí (NEKA) a ostatných navrhli politické strany Smer-SD, SDKÚ, KDH, Sieť, SNS, KSS, ĽS-NS, NOVA, Strana demokratického Slovenska a TIP. Komunálne voľby sa uskutočnia 15. novembra, oficiálna predvolebná kampaň 17 dní pred ich konaním. sop jk
Odporúčané články

Zavedenie tzv. združených zastávok v Košiciach, ktoré mali cestujúcim v mestskej hromadnej doprave umožniť pohodlnejší a bezpečnejší prestup medzi autobusmi a električkami na jednom mieste, sa opäť odkladá. Hoci projekt bol predstavený už na jeseň minulého roka a na vybraných miestach bolo osadené nové dopravné značenie, zastávky stále nie sú v prevádzke.

Primátor Košíc Jaroslav Polaček oznámil návrat k svojmu tradičnému formátu osobných stretnutí s verejnosťou.

Ako počas slávnostného otvorenia informoval predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka (nezávislý), areál Klubu vodného lyžovania TRIXEN, ktorý dlhodobo úspešne prevádzkuje vodnolyžiarsky vlek, sa rozšíril o sedem nových profesionálnych wakeboardových prekážok.