Sociálnymi sieťami sa šíri anticovidový reverz

V súčasnosti je online priestor najrýchlejším prostriedkom ako sa dostať k informáciám. Otázkou je, či sú všetky pravdivé. Covidová doba so sebou priniesla aj množstvo falošných informácií.
Polícia SR prostredníctvom facebookovej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR upozorňuje na šíriaci sa dokument, ktorý sa objavil v online priestore. Dokument bol publikovaný s rôznymi chybami a vo viacerých podobách. Policajti si dali námahu a vytvorili “banner”.
Následne príslušníci Policajného zboru obsah dokumentu konzultovali so zdravotníkmi, od ktorých dostali informáciu v podobe odpovede, že aj v súvislosti s ochorením COVID-19 sa štandardný reverz podpísať dá, avšak v praxi to nevyzerá veľmi nádejne. Nevedia si predstaviť ako by si to dokázal uplatniť človek, ktorý je hospitalizovaný, dusí sa, stráca vedomie, ba dokonca umiera. Nádejou sa pre neho stáva práve pľúcna ventilácia, na ktorú je odkázaný.
Zdroj: (FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR, vu)
Odporúčané články

Informuje o tom mesto Košice. Ako uviedlo, premiérové podujatie v rámci Košického kultúrneho a športového leta so zameraním na psie športy a výcvik sa začne v piatok 18. júla o 16:00, na ihrisku Playko v Mestskom parku.

Ako ozrejmil predseda výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ) Robert Redhammer, SAAVŠ je plnohodnotným členom prestížnej Európskej asociácie pre zabezpečovanie kvality vo vysokoškolskom vzdelávaní – ENQA. Študentstvo si vďaka tomu môže užívať všetky výhody.

Pred 23 rokmi predalo mesto Košice spoločnosti Cassoviainvest Credit športovo-rekreačný areál Ryba na Aničke za vtedajších 16 miliónov korún (531 103 eur). Hoci nový majiteľ do areálu za tie roky investoval a získal do svojho vlastníctva aj reštauráciu Ryba, už dlhodobo sa ho snaží predať. V tejto súvislosti už viackrát oslovili mesto a súkromných podnikateľov.