Súťaž na výstavbu úseku R2 pri Košiciach by sa mala spustiť už tento týždeň
Ešte tento týždeň chce štát vypísať súťaž na výstavbu úseku rýchlostnej cesty R2 pri Košiciach. Konkrétne ide o druhú časť úseku Košice, Šaca – Košické Oľšany. Avizoval to v pondelok minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).
Zároveň šéf rezortu dopravy odhaduje, že sa v januári budúceho roka spustí súťaž aj na úsek rýchlostnej cesty R2 s tunelom Soroška. „Predpokladáme, že v januári, pretože nechcem vypísať dve súťaže v jednom mesiaci, vypíšeme aj Sorošku,“ opísal Érsek.
[ad][/ad]Tunel Soroška sa má nachádzať na úseku rýchlostnej cesty R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou, ktorý má byť dlhý 14,1 kilometra. Druhá časť úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany má byť dlhá 14,3 kilometra. Čo sa týka financovania týchto úsekov, minister Érsek uviedol, že je dohodnuté s ministerstvom financií. Neobáva sa preto, že by úseky, ktoré sa začnú stavať, neboli finančné kryté.
O finančných prostriedkoch na konkrétny úsek sa však chce vždy rozprávať až po tom, keď bude vidieť výslednú cenu diela, ktorá vzíde zo súťaže. „Súťaž vygeneruje inú cenu, ako bolo odhadovaná,“ dodal šéf rezortu dopravy.
[ad2][/ad2](TASR, ROČ)
Odporúčané články
Rakovina prsníka patrí dlhodobo medzi najčastejšie onkologické ochorenia u žien. Predstavuje približne 16 % všetkých zhubných nádorov a jej výskyt má rastúci trend. Kým v roku 2014 bolo na Slovensku diagnostikovaných 2 686 prípadov, v roku 2021 to bolo už približne 3 300 nových pacientok.
Slovensko Deň Európy oslávi vo štvrtok v Bratislave a 11. mája v Košiciach. Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku o tom informovalo na svojom webe. Deň Európy pripadá na 9. mája a je oslavou mieru a jednoty v Európe. Zároveň pri príležitosti Dňa Európy budú významné budovy a pamiatky na celom svete osvetlené farbami EÚ.
Nájsť večer voľné parkovacie miesto na košickom sídlisku Ťahanovce je pre mnohých vodičov každodenný problém. Po návrate z práce často krúžia po sídlisku niekoľko minút, kým sa im podarí zaparkovať. Niektorí nakoniec zastavia aj na miestach, ktoré na parkovanie pôvodne ani neboli určené.