Trestné stíhanie vo veci zdravotníckych záchranárov je nezákonné a neopodstatnené
Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava po preskúmaní vyšetrovacieho spisu v rámci dozorového oprávnenia rozhodol, že uznesenie povereného príslušníka Obvodného oddelenia Policajného zboru Bratislava Staré Mesto – západ z utorka 14. decembra o začatí trestného stíhania pre prečin podnecovania v súvislosti s protestom zdravotníckych záchranárov je nezákonné a neopodstatnené.
Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, prokurátor predmetné uznesenie zrušil a uložil poverenému príslušníkovi Policajného zboru, aby vo veci znovu konal a rozhodol.
Polícia v utorok 14. decembra pri zásahu pred Národnou radou SR legitimizovala protestujúcich zdravotníkov a sestry, prikázala im zložiť transparenty a udeľovala im pokuty. Zároveň zadržala a odviedla na výsluch prezidenta Slovenskej komory záchranárov Františka Majerského spolu s ďalším zdravotníkom. Zo zadržania boli po niekoľkých hodinách prepustení.
Zdroj: (SITA, sa;kh)
Odporúčané články
Kultúrno-spoločenské centrum Átrium klub v mestskej časti Košice-Západ privíta všetkých milovníkov výtvarného umenia na výstave maliarky Viery Šamudovskej Sajdak.
V poslednej dobe sa poslanec Miloš Ihnát, spoločne s poslankyňou Zemkovou ocitli v centre pozornosti, a to kvôli svojej fotografii zverejnenej na sociálnej sieti. Podľa najnovších správ z posledného zasadnutia krajského zastupiteľstva, malo byť voči Ihnátovi konanie zastavené.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.