V EÚ začína distribúcia vakcíny od Johnson & Johnson
V Európskej únii sa začína distribúcia vakcíny Janssen proti novému koronavírusu.
[ad][/ad] Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to oznámila eurokomisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidesová. „Pomôže nám to zrýchliť prístup občanov k vakcinácii a zabezpečiť, že dosiahneme náš cieľ zaočkovania 70 % dospelej populácie do leta,“ uviedla.
[ad2][/ad2]
Jednodávková vakcína od spoločnosti Johnson & Johnson je štvrtá očkovacia látka, ktorú schválili v Európskej únii.
[ad3][/ad3]
(SITA, dm;ns, foto: webnoviny/sita/ilustračné)
Odporúčané články
Mesto Košice pokračuje v rekonštrukcii autobusových zastávok. Ako avizovalo na sociálnej sieti, v tejto súvislosti budú zastávky Poliklinika KVP a Miestny úrad KVP v smere na Starozagorskú od pondelkového rána uzavreté.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.