V nemocniciach leží aktuálne 2 001 ľudí s ochorením COVID-19
V utorok 11. januára odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 3 251 ľudí nakazených koronavírusom, laboratóriá celkovo vyhodnotili 13 306 odberov. V nemocniciach je v súčasnosti 2 001 ľudí s ochorením COVID-19. Za uplynulý deň pribudlo 42 obetí tohto ochorenia. Prvú dávku vakcíny dostalo v utorok 1 535 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, najviac pozitívne testovaných bolo v Žilinskom kraji, naopak najmenej v Trenčianskom. Konkrétne v Žilinskom to bolo 622 ľudí a v Trenčianskom 300. Čo sa týka ostatných krajov, v Prešovskom kraji odhalili 438 infikovaných, v Nitrianskom 424, v Bratislavskom 407, v Trnavskom 384, v Košickom 349 a v Banskobystrickom 327. Takmer 61 percent z pozitívne testovaných PCR testom nebolo zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky. Antigénové testy odhalili 385 nakazených z celkovo 24 685 vyšetrení.
„Na JIS a OAIM je 409 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 202 osôb. Viac ako 82 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky,” dodala Eliášová.
Za uplynulý deň pribudlo 13 558 ľudí očkovaných treťou dávkou vakcíny, druhú dávku očkovacej látky dostalo 4 285 osôb a prvú dávku vakcíny si nechalo aplikovať 1 535 ľudí. Preočkovaných posilňujúcou dávkou je teda 1 155 766 Slovákov, plne zaočkovaných je celkovo 2 612 847 osôb a prvú dávku už dostalo spolu 2 763 215 občanov.
Zdroj: (SITA, qq;pla)
Odporúčané články
Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí s pripomienkami schválila návrh Akčného plánu zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy na Slovensku, ktorý na rokovanie predložil minister dopravy. Súčasťou uznesenia je séria úloh súvisiacich s prípravou a realizáciou projektov európskeho vlakového zabezpečovacieho systému ETCS a s povoľovaním modernizačných stavieb financovaných z Programu Slovensko a európskeho nástroja CEF.
Prenájom priestorov wellness v košickom Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE), ktorý už nejaký čas vzbudzuje otázky o férovosti a transparentnosti v Košiciach, si všimla aj bratislavská redakcia jedného z popredných slovenských denníkov. Nielenže išlo o investíciu vo výške 20 miliónov eur, ale pozoruhodné je aj to, že prevádzku rozsiahleho wellness centra, ktoré súťažila mestská firma, vyhral mestský poslanec Miroslav Špak. Hoci mesto a jeho správcovská firma Tepelné hospodárstvo (TEHO) tvrdia, že súťaž bola transparentná, Transparency international upozornila na možné etické výhrady spojené s podnikaním voleného zástupcu mesta v mestskom projekte.
Krátko po polnoci v utorok 2. decembra prijala polícia oznámenie, že v byte obytného domu horí. Preto v noci polícia vyslala do MČ Západ na Gudernovú ulicu číslo 1 všetky záchranné zložky. Príčinou požiaru bola zrejme zapálená cigareta, v byte našli hasiči 80-ročnú ženu bez známok života.


